TVP Regionalna najlepiej ocenianym medium lokalnym

TVP Regionalna jest najlepiej ocenianym medium lokalnym w Polsce: zadowolonych z jej istnienia i użytecznych treści jest aż 82% widzów. Na kolejnych miejscach znalazły się lokalne rozgłośnie radiowe (63%), prasa lokalna (62%), portale internetowe (47%) oraz lokalne prywatne telewizje (38%).

Regionalnych rozgłośni radiowych najczęściej słuchają widzowie TVP Szczecin, a po prasę lokalną najczęściej sięgają widzowie TVP Poznań (91%), TVP Gorzów Wielkopolski, TVP Łódź oraz TVP Warszawa (po 90%).

Widzowie TVP Regionalnej to osoby, które interesują się sprawami dotyczącymi ich regionu. Aż 77% z nich deklaruje, że wie, co się dzieje w ich regionie, a 74% uznaje się za dobrze poinformowanych. Najlepiej zorientowani w sprawach swojego regionu czują się widzowie TVP Lublin i TVP Bydgoszcz (po 82%), TVP Olsztyn (81%) oraz TVP Rzeszów i TVP Szczecin (po 80%).

TVP Regionalna tworzą: TVP Białystok, TVP Bydgoszcz, TVP Gdańsk, TVP Gorzów Wielkopolski, TVP Katowice, TVP Kielce, TVP Kraków, TVP Lublin, TVP Łódź, TVP Olsztyn, TVP Opole, TVP Poznań, TVP Rzeszów, TVP Szczecin, TVP Warszawa, TVP Wrocław. To jedyna w Polsce telewizja nadająca programy w każdym z 16 województw – 16 anten regionalnych na bieżąco, 24 godziny na dobę, informuje o najważniejszych lokalnych wydarzeniach. Skupiają się na sprawach, którymi mieszkańcy żyją na co dzień.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *