Odnowiony cyfrowo „Miś” w Kino Polska

Telewizja Kino Polska będzie kolejną stacją po TV 4, która na swojej antenie zaprezentuje odnowiony cyfrowo kultowy komediowy film Stanisława Barei – „Miś”. Film po pełnej cyfrowej rekonstrukcji dźwięku i obrazu, przeprowadzonej w ramach projektu „KinoRP”, będzie można obejrzeć już sobotę 1 czerwca o godzinie 18:40 w Kino Polska.

Ryszard Ochódzki, prezes sportowego klubu „Tęcza”, znany powszechnie jako „Miś”, ze sportem niewiele ma wspólnego. Ma za to poważny problem: była żona zamierza podjąć pieniądze z ich wspólnego konta w londyńskim banku. Żeby Ryszard nie zdążył zrobić tego przed nią, niszczy jego paszport. Ochódzki, mistrz wyższej kombinatoryki, ma jednak wyjście z każdej sytuacji: musi tylko znaleźć swojego sobowtóra i wyjechać do Londynu z jego paszportem!

Skomplikowana intryga filmu toczy się swoim torem, a my przyglądamy się absurdom życia w PRL-u. W kawiarni kawa i wuzetka to zestaw obowiązkowy, kioskarka prosto spod lady sprzedaje klientom wątróbkę, dla pani na poczcie nie ma takiego miasta jak Londyn, szatniarz nie odpowiada za rzeczy pozostawione w szatni, a na Okęciu tabliczka informuje pasażerów, że najbliższy czynny taras widokowy znajduje się we Wrocławiu.

Ukoronowaniem kalejdoskopu absurdów jest w finale podwieszony do helikoptera ogromny słomiany miś, latający nad Warszawą. Do czego służy? Nikt nie wie, więc wszyscy się boją zapytać. Trudno o lepszą metaforę PRL-u.

Źródło: atmedia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *