Polska – Liechtenstein i Mołdawia – Polska w TVP1/HD

Każde spotkanie reprezentacji Polski w eliminacjach mistrzostw świata Brazylia 2014 jest już meczem o wszystko. By „biało-czerwoni” mogli jeszcze liczyć na awans, muszą pokonać na wyjeździe Mołdawię (7 czerwca). Trzy dni wcześniej (4 czerwca) Polska spotka się towarzysko z Liechtensteinem. Transmisje obu meczów w Jedynce.

Po 5 meczach Polska ma 8 punktów, zajmując 3. miejsce w tabeli grupy H eliminacji do Mundialu w Brazylii. By zachować szanse na awans, kadra po wodzą Waldemara Fornalika musi wygrać z Mołdawią na wyjeździe (u siebie zwyciężyła 2:0 po golach Kuby Błaszczykowskiego i Jakuba Wawrzyniaka). Tym bardziej, że na koniec eliminacji nasza reprezentacja rozegra ciężkie mecze na wyjeździe – z Ukrainą i Anglią.

Trzy dni wcześniej Polska zagra towarzysko z Liechtensteinem na stadionie Cracovii, a w bramce wystąpi Jerzy Dudek. To będzie 60. spotkanie w kadrze zwycięzcy Ligi Mistrzów z Liverpoolem (dzięki czemu znajdzie się w Klubie Wybitnego Reprezentanta), a zarazem oficjalne zakończenie kariery piłkarskiej.

Mecz z Krakowa skomentuje Dariusz Szpakowski wraz z byłym reprezentantem Polski – Andrzejem Juskowiakiem. Studio – także zlokalizowane na stadionie Cracovii – poprowadzi Maciej Iwański. Wśród jego gości znajdą się: były selekcjoner Jerzy Engel i byli piłkarze: Marcin Żewłakow i Dariusz Dudek. Reporterem będzie Jacek Kurowski. W Kiszyniowie podczas meczu Mołdawia – Polska na stanowisku komentatorskim zasiądą: Dariusz Szpakowski i Andrzej Juskowiak. W stolicy kraju naszego rywala będzie także reporter Szymon Borczuch. Studio w Warszawie poprowadzi Jacek Kurowski.

Plan transmisji

Wtorek (4 czerwca)
Polska – Liechtenstein (studio + mecz + studio), godzina 20:50, TVP1/HD

Piątek (7 czerwca)
Mołdawia – Polska (studio + mecz + studio), godzina 20:00, TVP1/HD

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *