Olga Garstka wygrała 11. edycję „Tylko muzyka. Must be the music”

W ostatnim odcinku na żywo 11. edycji „Tylko muzyka. Must be the music” młodziutka wokalistka i kompozytorka, Olga Garstka, głosami widzów pokonała innych wykonawców i sięgnęła po nagrodę główną show – 100 tysięcy złotych.

Zdecydowała muzyka – mówiła po jej zwycięstwie Kora. – To się rzadko zdarzało na tej scenie. To jest piękne spójne, naprawdę niezwykłe… Ucz się dalej, ale nie zgub tej naturalności! Jest w tobie garstka nieba – dodał Adam Sztaba. – To jest dla mnie wielki szok, bo konkurencja była genialna – komentowała Olga Garstka.

W ostatnim półfinałowym i finałowym zarazem odcinku na żywo. 11 edycji programu wystąpiło 12 wykonawców. W finałowej rozgrywce znaleźli się Olga Garstka i Michał Matuszewski, ale to skromna 16 – latka sięgnęła po zwycięstwo.

To jest dla mnie wielki szok, bo konkurencja była genialna. Na próbach siedziałam i słuchałam jak grają i to było jakbym oglądała gwiazdy. A ja dziewczyna ze wsi, zagrałam po prostu swoją piosenkę, która jak dla mnie nie była do końca na scenę, a jednak okazało się, że jest – mówiła Olga Garstka.

Olga Garstka mieszka w Szymanowie pod Poznaniem z rodzicami i rodzeństwem – dwoma braćmi i siostrzyczką, która ma zaledwie kilka miesięcy. Uczy się w pierwszej klasie LO w Śremie i miejscowej Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia.

Olga pochodzi z artystycznej rodziny, która wspiera ją w rozwijaniu muzycznych pasji. Jej tata jest artystą rzeźbiarzem i prowadzi pracownię odlewniczo-rzeźbiarską. Mama zajmuje się domem ale nie wyobraża sobie życia bez muzyki, od lat śpiewa i gra na gitarze. To właśnie rodzice zaszczepili w niej miłość do muzyki. Olga ma także już plan na przyszłość po szkole średniej chciałaby się dostać do szkoły filmowej w Łodzi.

W odcinku eliminacyjnym i we wczorajszym półfinale Olga wykonała piosenkę własnego autorstwa „Samozapłon”. W ścisłym finale Olga wykonała kolejną swoją piosenkę „Koniec świata”.

Olga Garstka prócz nagrody głównej, otrzymała również 100 tysięcy złotych na kampanię reklamową swojej płyty od radia RMF FM.

10 odcinków 11. edycji show „Tylko muzyka. Must be the music” oglądało średnio ponad 2 mln widzów.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *