ONE Championship: Big Bang II na żywo w Fightklubie

Sześć walk, w tym dwa fantastycznie zapowiadające się pojedynki wieczoru – wszystko to już w najbliższy piątek 11 grudnia w ramach gali ONE Championship: Big Bang II. Tradycyjnie wydarzenie to kibice w naszym kraju zobaczą na żywo w Fightklubie!

Sprawdź godziny transmisji ONE Championship w PROGRAMIE TV

Podobnie jak poprzednia gala ONE Championship, która miała miejsce zaledwie tydzień wcześniej, także i najbliższa zorganizowana zostanie w Singapurze. W „Mieście Lwa” zobaczymy w sumie sześć pojedynków: trzy w formule MMA, dwa w kickboxingu i jeden, ale za to najważniejszy podczas całego wieczoru, w Muay Thai, w którym o wygraną powalczą Jonathan Haggerty i Taiki Naito.

Pierwszy z nich fantastycznie rozpoczął swoją karierę w organizacji ONE. W styczniu 2019 roku jednogłośną decyzją sędziów pewnie pokonał Josepha Lasiriego, a następnie w ciągu pięć rund zdominował Sam-A Gaiyanghadao, odbierając mu mistrzowski pas w wadze piórkowej. Panowanie Brytyjczyka nie trwało jednak długo, już w sierpniu 2019 roku stracił on bowiem tytuł na rzecz Rodtanga Jitmuangnona, który w dodatku pokonał go również w kolejnym starciu, zwyciężając przez KO w trzeciej rundzie.

Po rocznej przerwie Haggerty wraca do oktagonu i chce udowodnić, że dysponuje argumentami, które ponownie pozwolą mu wdrapać się na szczyt. Żeby marzyć o pasie, w piątek w Singapurze będzie jednak musiał uporać się z szalenie uzdolnionym i świetnie wyszkolonym technicznie Japończykiem Taikim Naito, który w Big Bang II celuje w piątą kolejną wygraną na zawodowym oktagonie. – Ostatnio z wiadomych powodów nie walczyłem, cały czas byłem jednak w treningu i jestem w takiej samej formie jak przed pandemią – mówi Naito. Japończyk wierzy w swoje umiejętności, docenia jednak klasę rywala: – Haggerty ma wielkie serce do walki. Świetnie uderza łokciami i jest dobrym fighterem, dlatego przez cały pojedynek będę musiał być bardzo ostrożny.

Wielkie emocje szykują się również w drugim pojedynku wieczoru pomiędzy Niekym Holzkenem a Elliotem Comptonem. Pierwszy z nich, były pretendent do tytułu mistrza świata w wadze lekkiej, to prawdziwa ikona holenderskiego kickboxingu. Holzken ma na koncie 92 zwycięstwa w karierze, a jego znakiem rozpoznawczym są znakomite umiejętności bokserskie, które zaprezentował m.in. w starciach z Cosmo Alexandrem i Mustaphę Haidą. W piątek jego rywalem będzie światowy numer 5, Elliot Compton, który w fantastyczny sposób łączy techniki Muay Thai i kickboxingu. Czy w Singapurze ta wybuchowa mieszanka okaże się wystarczająca na legendę holenderskich sportów walki?

Sprawdź ofertę kanału Fightklub w PROGRAMIE TV

Gala ONE Championship: Big Bang II już w najbliższy piątek 11 grudnia od 13.30 na żywo w Fightklubie!

Źródło: Media Production

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *