Redakcja radia internetowego Open FM – jak co roku – przygotowała muzyczne podsumowanie ostatnich dwunastu miesięcy. Zestawień najpopularniejszych polskich i światowych hitów 2016 roku można słuchać na antenie Open FM w kanałach Top 20 poświęconym odpowiednim gatunkom muzycznym (m.in. Pop, Rock, Hip-Hop, Disco Polo), a także w stacjach Top 40 USA, Top 40 UK oraz Top 2016 Hits.

Najczęściej odtwarzanym nagraniem kończącego się roku w Open FM był “Hymn for the Weekend” brytyjskiego zespołu Coldplay z gościnnym udziałem Beyoncé. Wśród polskich wykonawców największą popularnością cieszył się C-Bool z utworem “Never Go Away”, który w walce o szczyty tanecznych i imprezowych list przebojów konkurował z francuskim didżejem Kungsem i jego hitem “This Girl”.

„Heathens” w wykonaniu duetu Twenty One Pilots to najpopularniejszy utwór w kategorii “Rock and Alternative”, w której zdystansował tegoroczne przeboje m.in. Brodki i Red Hot Chili Peppers. Na liście Top USA nie miał sobie równych “Can’t Stop the Feeling!” Justina Timberlake’a, z kolei zestawienie brytyjskich nagrań zdominował Duke Dumont z klubowym hitem “Ocean Drive”.

Wszystkich przebojów, które znalazły się w zestawieniach najczęściej odtwarzanych utworów w 2016 roku, można bezpłatnie słuchać w Open.fm oraz aplikacjach Open FM dostępnych w wersji mobilnej (Android, iOS, Windows Phone), desktopowej (Windows, Windows 8, Linux) oraz na telewizory Samsung.

Źródło: Wirtualna Polska