Oprawa Kino Polska nominowana w konkursie KTR 2013

Oprawa Telewizji Kino Polska została nominowana w prestiżowym Konkursie KTR 2013. -€“ Zmiana oprawy otworzyła nowy rozdział w historii stacji, dlatego tym bardziej cieszymy się z tego wyróżnienia -€“ mówi Łukasz Bułka, dyrektor marketingu i PR w Kino Polska TV S.A.

Oprawa Telewizji Kino Polska to dzieło studia Human Ark, specjalizującego się w animacji komputerowej i efektach specjalnych. Swoją premierę na antenie kanału miała jesienią ubiegłego roku. Jej znak szczególny to jasne, pastelowe kolory, utrzymane w klimacie retro animacje i ścieżka dźwiękowa, która przypomina najlepsze lata w historii polskiej muzyki filmowej.

Cieszymy się, że klimat retro, który przewija się przez całą naszą komunikację wizualną, jest doceniany przez branżę. Mamy świadomość, że jest to coś, co wyróżnia Telewizję Kino Polska na tle innych kanałów telewizyjnych, wpisując się zarazem w panującą obecnie modę – mówi Łukasz Bułka.

-€“ Tworząc nową oprawę, szukaliśmy sposobu, który stylizację retro przetłumaczy na język nowoczesnej telewizji -€“ dodaje Wawrzyniec Brach, kierownik ds. autopromocji i wizerunku Telewizji Kino Polska. -€“ Nie chcieliśmy na antenie otwierać skansenu; chodziło o podróż w czasie. Z pomocą przybyła nam załoga studia Human Ark: Agata Wacławiak, Alek Panfiłow i Maks Sikora. –

Choć trudno w to uwierzyć, muzyka towarzysząca tutaj animacjom nie jest fragmentem ścieżki dźwiękowej klasycznego polskiego filmu: -€“ Specjalnie dla nas stworzył ją Szymon Wysocki, zafascynowany kompozycjami Jerzego Dudusia Matuszkiewicza -€“ wyjaśnia Wawrzyniec Brach. – Mistrz Duduś jest autorem muzyki do takich filmów i seriali jak „Stawka większa niż życie”, „Wojna domowa”, „Janosik”, „Poszukiwany, poszukiwana” czy „Alternatywy 4”. 10 kwietnia obchodził 85 urodziny. Był bardzo zadowolony, słysząc, jak wiele mu zawdzięczamy. –

Jak mówi Łukasz Bułka, nowa oprawa to nie tylko wizytówka stacji -€“ ma ona budować pewien klimat odbioru: -€“ W Telewizji Kino Polska oprócz pokazywania filmów ważne jest dla nas przeżycie pokoleniowe: nostalgia za dawnymi czasami, dzielenie się tym, co kultowe w polskiej historii i designie oraz spotkania wokół filmów: nasze wywiady z filmowcami, a także dyskusje widzów. Nowa oprawa realizuje te wszystkie cele w sposób doskonały.

W tym roku do Polskiego Konkursu Reklamy KTR wpłynęło 741 zgłoszeń -€“ najwięcej w jego 10-letniej historii. Z nadesłanych prac jurorzy wybrali 200 nominowanych. Zwycięzców 11 konkursowych kategorii poznamy podczas gali KTR 23 kwietnia w Teatrze Polskim w Warszawie.

Źródło: Kino Polska TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *