Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie kończy sezon koncertowy – transmisja w radiowej Dwójce

Utwory Stanisława Moniuszki, George’a Gershwina, Henryka Warsa i Maurice’a Ravela zabrzmią w niedzielę 23 czerwca w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego. Wystąpi Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie, dla której będzie to zakończenie sezonu artystycznego 2018/2019. Transmisja w radiowej Dwójce od godz. 18.00.

Polska Orkiestra Radiowa wróciła do swojej historycznej nazwy sprzed prawie 30 lat i od maja koncertuje i nagrywa pod szyldem Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie. – Chcemy, żeby nasz Zespół był jednoznacznie identyfikowany z Polskim Radiem – uzasadnia powrót do pierwotnej nazwy Orkiestry jej dyrektor Krzysztof Kur.

Podczas wieczoru kończącego sezon 2018/2019 OPRW w programie znajdą się następujące kompozycje: Stanisław Moniuszko – Polonez D-dur poświęcony A. Żółkowskiemu; George Gershwin – Amerykanin w Paryżu, Amerykanin w Londynie; Henryk Wars – Sonatina na orkiestrę pamięci Maurice’a Ravela; Maurice Ravel – Bolero. Dyryguje Michał Klauza.

Transmisja w niedzielę 23 czerwca w radiowej Dwójce w audycji „Letni Festiwal Muzyczny” od godz. 18.00. W przerwie rozmowa Beaty Stylińskiej z dyrygentem i dyrektorem artystycznym OPRW Michałem Klauzą oraz dyrektorem Orkiestry Krzysztofem Kurem.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *