Ośrodki regionalne TVP z pięcioma nowymi dyrektorami

Rada Nadzorcza Telewizji Polskiej podczas posiedzenia 17 grudnia 2012 roku powołała rekomendowanych przez Zarząd kandydatów na stanowiska dyrektorów: Artura Gurca w OTV Gorzów Wlkp., Jacka Grudnia w OTV Łodź, Tomasza Rakowskiego w OTV Lublin, Marka Szczepanika w OTV Opole i Ewę Wolniewicz-Dżeljilji w OTV Wrocław.

Artur Gurec jest absolwentem Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego. Oddziałem Telewizji Polskiej S.A. w Gorzowie Wlkp. zarządza od VII 2010 r. Posiada ponad dziesięcioletnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych, które zdobywał w takich instytucjach jak Poczta Polska S.A. czy też Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.

Jacek Grudzień z wykształcenia jest prawnikiem – absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Łódzkiego. Pracę dziennikarską rozpoczął w 1992 r. w Radiu Łódź, z którym był związany do tej pory. Jest laureatem wielu nagród dziennikarskich, w tym pisma „Press” dla Najlepszego Dziennikarza Regionu Łódzkiego i prestiżowego konkursu TVP PiK – m.in. w 2011 r. za najlepszy program kulturalny.

Tomasz Rakowski jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie filozofii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (2002). Z Telewizją Polską związany od 2006 roku jako dyrektor Oddziału Terenowego TVP S.A. w Lublinie z krótką przerwą w 2009 roku. Autor wielu publikacji naukowych i publicystycznych. W latach 2003-2006 był m.in. rzecznikiem prasowym prezydenta miasta Lublina, a wcześniej przez dwa lata nadzorował bieżącą politykę informacyjną w Biurze Pełnomocnika Rządu ds. Rodziny jako Radca Prezesa Rady Ministrów. Na przełomie lat 1998-1999 był Redaktorem Naczelnym „Naszego Dziennika”. Jest także wykładowcą akademickim na KUL i Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Marek Szczepanik, od 1993 r. do 2006 r. był etatowym dziennikarzem „Gazety Opolskiej”, Polskiej Agencji Prasowej i „Rzeczpospolitej”. W latach 1995-97 współpracował z redakcją „Faktów” TVP Wrocław (równolegle z pracą w PAP), w latach 2006-2007 z serwisami informacyjnymi TVN i TVN 24, natomiast w 2010 r. z Radiem Opole. Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego (Wydział Nauk Społecznych).

Ewa Wolniewicz-Dżeljilji jest doświadczonym dziennikarzem – publicystą. Związana z OTV Wrocław od początku lat 90. Autorka wielu reportaży i dokumentów. Przez 5 lat była szefem informacji i publicystyki (w latach 1997- 2000 i 2007- 2009). Przygotowywała także programy dla anten centralnych – TVP 1 i TVP 2 oraz kanału satelitarnego TVP Polonia. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego (kierunek kulturoznawstwo, specjalizacja: filmoznawstwo i sztuka).

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *