„Ostatnia limuzyna” premierowo w FOKUS TV (zdjęcie)

26 października 2014 roku o godzinie 20:50 kanał FOKUS TV jako pierwszy w Polsce zaprezentuje dokument „Ostatnia limuzyna”, przedstawiający historię fabryki motoryzacyjnej Ził – niegdyś chluby kraju, dziś – żywego muzeum upadłego systemu.

Luksus i nędza zawsze pozostają w ścisłej zależności i dobrze czują się w swoim sąsiedztwie, co doskonale obrazuje film „Ostatnia limuzyna”. Razem z reżyserką Darią Khlestkiny widz odwiedzi fabrykę motoryzacyjną Ził, będącą chlubą komunistycznej Rosji. Dziś po dawnej świetności pozostały tylko wspomnienia.

Gdy do kierownictwa wpływa zamówienie na trzy luksusowe limuzyny, można zaobserwować, jak zaczynają się poruszać koła zębate dawno nieoliwionej maszyny. W panujących tu przepisach i zwyczajach odbija się wciąż socjalistyczny system produkcji, choć fabryka jest cieniem dawnej potęgi, a ludzie, którzy tu dziś pracują, stanowią ledwie ułamek dawnej załogi. Fabryka rozmiarem wciąż przypomina jednak miasto wewnątrz miasta. W tym widmowym świecie toczy się opowieść o zawodowej dumie ludzi, którzy chcą dobrze wykonać swoją pracę, choć często brakuje im do tego finansowych środków i technicznych możliwości.

fokustvostatnialimuzyna

Film „Ostatnia limuzyna”, który zostanie wyemitowany na antenie FOKUS TV 26 października o godzinie 20:50, zakończy cykl dokumentalny „Rosja od środka”.

Źródło: TV Spektrum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *