„Panna Scarlet i komisarz” – drugi sezon na Epic Drama

Jeśli uwielbiasz seriale kryminalne, takie jak „Panna Marple” lub „Zagadki kryminalne nowej Panny Fisher”, to z pewnością pokochasz też „Pannę Scarlet i komisarza”! Genialni telewizyjni detektywi powracają w nowym sezonie serialu i biorą pod lupę mnóstwo intrygujących spraw osadzonych w wiktoriańskim Londynie. W 2. sezonie uznanego dramatu kryminalnego wystąpią: Kate Phillips (W komnatach Wolf Hall, Peaky Blinders) jako słynna prywatna detektyw – Eliza Scarlet, oraz Stuart Martin (Medyceusze: Władcy Florencji) w roli jej przyjaciela o gwałtownym usposobieniu, komisarza Williama Wellingtona ze Scotland Yardu. Nowy sezon będzie emitowany od 15 listopada we wtorki o 21:30 na Epic Drama.

Sprawdź godziny emisji serialu „Panna Scarlet i komisarz” w PROGRAMIE TV

Ten porywający dramat detektywistyczny został okrzyknięty przez brytyjskie media jako „inteligentny, zabawny i żarliwie feministyczny”, a także „klimatyczny i pełen świetnych ról drugoplanowych”. Fani serialu natomiast z zapałem debatują nad tym, czy duet detektywów w końcu zda sobie sprawę, że są dla siebie stworzeni.

Trwa epoka gorsetów, masek i sztywnego patriarchatu. Eliza Scarlet jest pionierką wśród kobiet –prywatnych detektywów, a także prawdopodobnie najlepszym detektywem w kraju. Może liczyć na ogromne wsparcie ze strony Mosesa (Ansu Kabia, Świat w ogniu: Początki) – swojego człowieka od zadań specjalnych, mądrej gosposi, Ivy (Cathy Belton, Hidden Assets) oraz młodej przyjaciółki i protegowanej, Hattie (Jessie Cave, Harry Potter). Komisarz z kolei to urodzony pogromca przestępczości, stworzony do pełnienia wysokich funkcji w Scotland Yardzie.

W nowym sezonie panna Scarlet prowadzi wiele dochodzeń, wśród których znajdują się: poszukiwania zaginionego rysunku Karola Darwina; morderstwo, naśladujące fabułę powieści obyczajowej; plan zatrucia produktów oraz spisek związany z rabowaniem grobów. Pomaga również Hattie w sprawach sercowych, analizując potencjalnych kandydatów na męża proponowanych przez ambitną ciotkę (Helen Norton, Pęknięcia). Eliza jest tak dobra w swojej pracy, że konkurencyjna agencja detektywistyczna prowadzona przez Patricka Nasha (Felix Scott, Grantchester) próbuje nawet wymusić na niej dołączenie do ich zespołu. Gdyby tylko komisarz traktował ją bardziej poważnie…

W skład obsady 2. sezonu serialu wchodzi również nowy szef Williama Wellingtona, nadinspektor Monro (Ian Pirie, Winni), który stawia politykę ponad działaniami policji. W związku z tym komisarz otrzymuje zlecenie mentorowania detektywowi Fitzroyowi (Evan McCabe, Doctor Who), nieudolnemu synowi potężnego komisarza policji (Michael Simkin, Będzie bolało). Młody Fitzroy bardziej nadaje się do klubów literackich niż pracy w policji i jest źródłem ciągłych kłopotów w zespole. Charlie Phelps (Tim Chippings, Kłamstwa) pełni funkcję szorstkiego detektywa w Scotland Yardzie, a pan Potts (Simon Ludders, Young Dracula) to urzędnik miejskiej kostnicy. Jest on słusznie podejrzliwy wobec Elizy, ponieważ ma ona w zwyczaju włamywanie się do jego pomieszczeń w celu zbadania ciał ofiar morderstw…

Sprawdź ofertę kanału Epic Drama w PROGRAMIE TV

„Panna Scarlet i komisarz” powraca z jeszcze większą dawką humoru, romansu i tajemnic. 2. sezon serii będzie można oglądać już od 15 listopada o 21:30 na Epic Drama. Kolejne odcinki w każdy wtorek o tej samej porze.

Źródło: Viasat World

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *