„Papa D” w „Gwiazdozbiorze TVP Rozrywka”

Gościem najbliższego odcinka cyklu „Gwiazdozbiór TVP Rozrywka” będzie zespół „Papa D” – muzyczny symbol kolorowych lat 80., który w tym roku obchodzi 30-lecie działalności artystycznej. Niezapomniane, taneczne przeboje grupy, m.in.: „Nietykalni” czy „Nasz Disneyland” do dziś porywają słuchaczy na parkiet. Niedziela z zespołem „Papa D” już 29 listopada 2015 roku w TVP Rozrywka.

W rozmowie z Markiem Sierockim muzycy zdradzili, że w ich „Monalizie” kochała się sama Ałła Pugaczowa. Opowiedzieli też o fenomenie popularności grupy w latach 80. oraz o nieprzychylności komisji językowej do jednej z ich piosenek.

Grupa Papa Dance powstała w 1984 roku z inicjatywy producentów muzycznych: Sławomira Wesołowskiego i Mariusza Zabrodzkiego. Zespół miał być tylko eksperymentem muzycznym, który wkrótce zmienił się w jedną z najpopularniejszych formacji muzycznych, grających pop i dance. Początkowo grupa działała pod nazwą „Papa Dock”, którą później zmieniono na „Papa Dance”.

Pierwszymi przebojami były utwory „W 40 dni dookoła świata” i „Kamikaze wróć”. Następnie w miejsce starego „Papa Dance”, Wesołowski i Zabrodzki powołali do życia duet „Papa Dance New Sound”, w skład którego weszli: Paweł Stasiak i Kostek Joriadis. Ich piosenka „Naj Story” zdobyła w 1986 roku 3. nagrodę w głosowaniu publiczności na Festiwalu w Opolu. Pod koniec 1986 powstał trzeci (wzbogacony brzmieniowo o gitary) skład grupy, który wraz ze swoim największym hitem „Nasz Disneyland” zdobył 1. miejsce w głosowaniu publiczności na KFPP w Opolu. Ostatnia zmiana nazwy zespołu z „Papa Dance” na „Papa D” miała miejsce w 2007 roku, kiedy to współpracę z grupą zakończył Mariusz Zabrodzki (współzałożyciel grupy) oraz ówczesny perkusista – Tadeusz Łysawa. Obecny skład „Papa D” tworzą: Paweł Stasiak (wokal), Jacek Szewczyk (gitara), Waldemar Kuleczka (gitara basowa), Dariusz Piskorz (perkusja) i Filip Siejka (instrumenty klawiszowe i skrzypce).

W niedzielę 29 listopada o godzinie 12:00, 15:55 i 17:20 w „Gwiazdozbiorze’ TVP Rozrywka” zostanie wyemitowany wywiad Marka Sierockiego z członkami zespołu – Pawłem Stasiakiem i Jackiem Szewczykiem. Całość zostanie wzbogacona materiałami archiwalnymi.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *