Jubileusz komedii „Och, Karol” w TVP Seriale

„Och, Karol” – jedna z najpopularniejszych polskich komedii ma 30 lat. Premiera filmu w reżyserii Romana Załuskiego odbyła się jesienią 1985 roku. Z okazji jubileuszu 29 grudnia 2015 roku o godzinie 20:05 TVP Seriale zaprasza na program „Och, Karol – 30 lat później”. Znajdą się w nim wspomnienia aktorów z pracy na planie i anegdoty towarzyszące powstawaniu filmu.

Scenariusz komedii „Och, Karol” napisała Ilona Łepkowska. Tytułowy bohater – Karol Górski, chociaż jest żonaty, spotyka się jednocześnie z kilkoma kobietami. Żona – Maria przymyka na to oko, lecz w końcu jej cierpliwość się kończy. Pewnego dnia Karol zastaje w domu Marię, Paulinę, Irenę i Wandę. Każda z nich troszczy się o niego. Losują nawet, która będzie z nim spać. Wtedy Karol poznaje barmankę Basię i w jej ramionach szuka pocieszenia. Ale wkrótce i ona dołącza do kobiet mieszkających w jednym domu. W końcu zestresowany Karol trafia do szpitala, z którego ucieka przed zakochaną w nim pielęgniarką. Wraca do domu. Tam okazuje się, że tym razem jego żona Maria ma trzech „przyjaciół”.

We wtorek 29 grudnia o godzinie 20:05 TVP Seriale zaprasza na program „Och, Karol – 30 lat później” z udziałem Jana Piechocińskiego, Doroty Kamińskiej, Marty Klubowicz, Jolanty Nowak, Danuty Kowalskiej i Elżbiety Panas.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *