„Partnerstwo Wschodnie – Droga do Europy” – nowy cykl reportaży w Jedynce i Polskim Radiu 24

W czwartek, 21 listopada, na antenach Pierwszego Programu Polskiego Radia oraz Polskiego Radia 24 ruszy nowy cykl reportaży pt. „Partnerstwo Wschodnie – Droga do Europy”. Cykl jest wspólnym przedsięwzięciem Ośrodka Studiów Wschodnich i Naczelnej Redakcji Publicystyki Międzynarodowej Polskiego Radia. Dzięki niemu słuchacze zapoznają się z sytuacją w sześciu państwach wchodzących w skład Partnerstwa Wschodniego: Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii i Ukrainy.

Reportaże nadawane będą w programach „Więcej Świata” w Pierwszym Programie Polskiego Radia codziennie od godziny 18:15 oraz w „Świecie w powiększeniu” na antenie PR24 codziennie od godziny 20:00. W sześciu kolejnych audycjach przedstawiona zostanie sytuacja gospodarcza, polityczna, społeczna i kulturalna każdego z państw wchodzących w skład Partnerstwa Wschodniego. Warunki i problemy każdego z tych krajów na żywo w studiu komentować będą eksperci Ośrodka Studiów Wschodnich. Poszczególne reportaże przygotowali dziennikarze i korespondenci Polskiego Radia.

Jako pierwszy w czwartek, 21 listopada, wyemitowany zostanie materiał Michała Strzałkowskiego dotyczący Armenii, a później kolejno reportaże: Macieja Jastrzębskiego o Azerbejdżanie (22 listopada), Włodzimierza Paca o Białorusi (25 listopada), Macieja Jastrzębskiego o Gruzji (26 listopada), Agaty Kasprolewicz o Mołdawii (27 listopada), Piotra Pogorzelskiego o Ukrainie (28 listopada). Cykl zakończy w piątek, 29 listopada, specjalne wydanie programu „Więcej Świata” prosto z Wilna, w którym tego dnia rozpocznie się szczyt Partnerstwa Wschodniego.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *