Dokument w Telewizji Polskiej

Dokument w TVP to historie, w które trudno uwierzyć. Biografie sławnych i nieznanych. Dziennikarskie śledztwa odkrywające często trudną do zaakceptowania prawdę.

„Ocalony”
Jednym z ostatnich żyjących więźniów obozu śmierci w Sobiborze jest Tomasz Blatt. W październiku 1943 roku w obozie wybuchło powstanie – wśród grupy 53 ocalałych powstańców znalazł się bohater filmu. Wspomina wydarzenia z tamtych dni.
Emisja: sobota, 16 listopada, godzina 21:15, TVP Historia

„Czerep”
Witalij Troszyn oprowadza ekipę filmową po arktycznym mieście Workuta.Założenie tego miasta łączyło się z odkryciem tam pokładów węgla i utworzeniem stalinowskich łagrów. Dziś Workuta wyludnia się – opuściło ją sześćdziesiąt procent mieszkańców…
Emisja: sobota, 16 listopada, godzina 21:40, TVP Historia

„Dzieje oceanów” cz. 3.
Na Arktyce zlodowacenie trwa od piętnastu milionów lat. Obecnie prowadzone są tam badania naukowe dokumentujące historię klimatu i środowiska.
Emisja: niedziela, 17 listopada, godzina 09:45, TVP2/HD

Więcej niż fikcja – „Pieski świat”
W wielu wytwornych lokalach przysmakiem są mrówki, robaki, karaczany czy piżmaki. Restauracje swój jadłospis często urozmaicają o dania przygotowane z psów. Zabijane z wyjątkową brutalnością trafiają na stoły m.in. w Tajpej, ale także w USA. Film przedstawia ciemną stronę „wyszukanej” kuchni.
Emisja: niedziela, 17 listopada, godzina 21:45, TVP Kultura

Oglądaj z Andrzejem Fidykiem – „Mroczny handel częściami ciała”
Na Ukrainie kwitnie handel ludzkimi organami. Dziennikarskie śledztwo ujawnia, że proceder związany z wycinaniem części ciała denatom bez zgody rodziny jest w zasadzie legalny…
Emisja: poniedziałek, 18 listopada, godzina 23:10, TVP1/HD

Czy świat oszalał? – „Wojna w sieci”
Jak co roku w Milipol odbywają się największe na świecie targi sprzętu dla policji oraz służb ratowniczych. Można kupić tam broń każdego rodzaju, a od niedawna pojawiła się nowa oferta – narzędzia służące do szpiegostwa cybernetycznego. Czy komputer i telefon są obecnie najpotężniejszą bronią na świecie?
Emisja: poniedziałek, 18 listopada, godzina 23:55, TVP2/HD

Świat bez fikcji – „JFK – nieznany prezydent”
Historia trzydziestego piątego prezydenta Stanów Zjednoczonych Johna F. Kennedyego oraz jego rodziny. W filmie wypowiadają się jego bliscy współpracownicy i rodzina. Z ich opowieści powstaje portret człowieka, którego świat tak naprawdę nie zdążył poznać.
Emisja: wtorek, 19 listopada, godzina 22:50, TVP2/HD

„Róża i Jan”
W czasie niemieckiej okupacji Róża Zamoyska uratowała ponad pięćset żydowskich dzieci z obozu w Zwierzyńcu. Z okazji setnej rocznicy jej urodzin odbyła się premiera filmu, który opowiada o patriotycznej postawie rodziny Zamoyskich podczas II wojny światowej.
Emisja: środa, 20 listopada, godzina 21:30, TVP Historia

„Dziewczyny z tamtych lat”
Dramatyczna historia sanitariuszek, łączniczek, szyfrantek i kurierek Armii Krajowej, które po zakończeniu II wojny światowej musiały zmierzyć się z reżimem stalinowskim.
Emisja: środa, 20 listopada, godzina 22:35, TVP Historia

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *