„Paul Hollywood i miejskie wypieki” w Polsat Food Network

Ulubiony piekarz Wielkiej Brytanii, Paul Hollywood, wyrusza w podróż dookoła świata razem z Polsat Food Network. Premiera nowego programu zatytułowanego „Paul Hollywood i miejskie wypieki” odbędzie się 21 września 2016 roku o godzinie 22:00.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym Polsat Food Network

Wyprodukowany przez Reef Television program „Paul Hollywood i miejskie wypieki” składa się z 10 odcinków po 30 minut. W każdym z nich Paul udaje się w odkrywczą podróż by kolekcjonować przepisy, które ukształtowały kulturę i dziedzictwo najciekawszych miast świata. Od Paryża po Miami, Paul poznaje znakomitych piekarzy kulinarnych klasyków, po czym tworzy własne, nowatorskie wersje ponadczasowych przepisów. W Nowym Jorku odkryje pączki z dziurką o zaskakujących smakach, a wędrując ulicami Paryża, rozsmakuje się w tradycyjnych croissantach i bagietkach w prawdziwie paryskim stylu. Podczas odwiedzin w Warszawie Paul stworzy własną wariację na temat polskiej babki – biszkopt o smaku cytrynowo-miodowo-kokosowym oraz pozna Magdę Gessler. Następnie Paul stawi czoła minusowym temperaturom w Sankt Petersburgu, gdzie jego serce podbije pewien rosyjski wypiek. Paul odkryje rodzinne przepisy, hotelowe rarytasy, ulubione potrawy lokalne i doda do nich szczyptę swojego szaleństwa.

Zabierając widzów od przeszłości w teraźniejszość, Paul odkrywa mało znane historii ciasta i chleby, które wciąż kocha lokalna społeczność. Spotyka również szefów i restauratorów, których wizja i ambicja kulinarna kształtuje przyszły wygląd piekarnictwa. Paul uważa, że „kultura żywieniowa może tak wiele powiedzieć na temat danego narodu. To przywilej móc poznać życie kolegów piekarzy i odkryć naprawdę niezwykłe, międzynarodowe wypieki”.

Paul Hollywood pierwsze szlify zdobywał w rodzinnej piekarni swojego ojca. Był jurorem w popularnym brytyjskim reality show „The Great British Bake Off”. Jest autorem kilku książek, szczęśliwym mężem i ojcem. Od młodzieńczych lat zarażał entuzjazmem i dzielił się swoją pasją, z każdym napotkanym na swojej drodze piekarzem i szefem kuchni. Odwiedzając różne miasta, zawsze stara się poznać ich kulturę, lokalną kuchnię oraz to co w tym mieście jest wyjątkowe a nie koniecznie widoczne na pierwszy rzut oka. W 2015 roku Paul Hollywood postanowił spróbować swoich sił w wyścigach, biorąc udział w Beechdean AMR Aston Martin Vantage GT4.

Polsat Food Network zaprasza na premierowy odcinek 21 września o godzinie 22:00, w którym Paul odwiedzi Warszawę i spotka się z Magdą Gessler.

Źródło: Polsat Food Network

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *