Paulina Chylewska wraca do Telewizji Polskiej

Paulina Chylewska – dziennikarka i prezenterka po siedmiu latach wraca do TVP. Na antenie TVP1 zobaczymy ją już 31 maja. Gwiazda otworzy i poprowadzi pierwszy dzień 61. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki, a w najbliższym czasie będzie pracować przy dwóch najważniejszych imprezach sportowych TVP: Euro 2024 oraz Letnie Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.

Sprawdź godziny transmisji EURO 2024 w PROGRAMIE TV

W najbliższym czasie widzowie Telewizji Polskiej będą mogli ją zobaczyć nie tylko na opolskiej scenie, ale również podczas transmisji największych imprez sportowych tego roku. – Sport dla mnie to są, przede wszystkim, emocje. Jak jesteś w tych emocjach, jak możesz w nich uczestniczyć, możesz o nich ludziom opowiadać, to uważam, że nie ma nic piękniejszego. To jest w ogóle najpiękniejszy zawód świata! – powiedziała w rozmowie z TVPSPORT.PL Paulina Chylewska. – Jestem bardzo szczęśliwa, że wracam do Telewizji Polskiej. Przede mną wiele zawodowych wyzwań, takich jak: Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej czy Igrzyska Olimpijskie, z wielką radością będę je relacjonować dla widzów Jedynki. W TVP będę pracowała także przy innych, zupełnie niesportowych i bardzo ciekawych projektach. Już nie mogę się doczekać! – dodaje dziennikarka.

Radości z powrotu Pauliny Chylewskiej do TVP nie kryje też dyrektor TVP Sport Jakub Kwiatkowski – Bardzo się cieszę, Paulina to znakomita dziennikarka i na pewno będzie wzmocnieniem naszego zespołu na Euro i Igrzyska. Ma wielkie doświadczenie w wielu dyscyplinach sportu. Doskonale zna też Telewizję Polską, w której pracowała przez wiele lat.

Paulina Chylewska w telewizji publicznej debiutowała w 1996 roku, prowadziła wówczas program młodzieżowy „Rower Błażeja”, następnie dołączyła do redakcji sportowej. Była jedną z głównych prezenterek wielu ważnych imprez sportowych, m.in.: igrzysk olimpijskich w Atenach, Pekinie, Londynie, Turynie i Soczi. Ciesząc się coraz większą popularnością współprowadziła również w TVP1 – pierwszy w Polsce poranny program śniadaniowy – „Kawa czy herbata?”, magazyn „Dzień dobry, Polsko!” oraz teleturniej „Wielki Test”. Prowadziła wiele gal, koncertów i festiwali transmitowanych w telewizji. W latach 2017 – 2024 była związana z Polsatem, gdzie m.in. prowadziła studio Ligi Mistrzów.

Sprawdź godziny transmisji Letnich Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024 w PROGRAMIE TV

Paulina Chylewska od ponad dziesięciu lat działa również na rynku szkoleń z autoprezentacji i wystąpień publicznych. Jest wykładowczynią akademicką, aktywnie wspiera kobiety na rynku pracy.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *