Październik 2020 w HBO GO

Październik w HBO GO przyniesie dużą różnorodność premier zarówno serialowych, jak i filmowych. Będą pośród nich produkcje obyczajowe, komediowe, kryminalne, przygodowe i bogata lista nowości dokumentalnych.

Sprawdź ofertę kanału HBO w PROGRAMIE TV

Wśród premier serialowych znajdzie się między innymi szwedzka produkcja HBO Europe zrealizowana na podstawie głośnego bestsellera Fredrika Backmana Miasto niedźwiedzia. Jest to wyreżyserowana przez wielokrotnie nagradzanego Petera Grönlunda opowieść o nadziei, która jednoczy niewielką społeczność, tajemnicach, które tworzą w niej podziały, a także ludzkiej odwadze, by sprzeciwić się większości. Inną premierą nadchodzącego miesiąca będzie serial HBO Od nowa o odnoszącej sukcesy terapeutce, której idealne życie z dnia na dzień wywraca się do góry nogami. Na ekranie zobaczymy doskonałych aktorów w rolach głównych Nicole Kidman oraz Hugh Grant, a partnerują im Edgar Ramírez czy Donald Sutherland. Inną produkcją z lubianym i docenianym aktorem w roli głównej będzie też serial Na poboczu, w którym w postać charyzmatycznego polityka Petera Laurence’a, bez skrupułów i wyrzutów sumienia dążącego do zrealizowania własnego programu politycznego, zagra Hugh Laurie. Dla miłośników komedii przygotowana została premiera komediowego mockumentu pt. Inni rodzice, skupiającego się na grupie świeżo upieczonych i przyszłych rodziców, którzy próbują założyć idealne przedszkole. A widzowie, którzy mają ochotę na historię miłosną będą mogli sięgnąć po Trygonometrię – kameralny serial przedstawiający współczesną historię pewnego miłosnego trójkąta.

Z nowymi sezonami powrócą do HBO GO Hiszpańska księżniczka, czyli historia o życiu Katarzyny Aragońskiej, pierwszej żony Henryka VIII Tudora oraz serial Cinemax Wojownik opowiadający o przybyłym z Chin do San Francisco wojowniku, który zaczyna pracować dla wpływowej przestępczej rodziny. Natomiast fani żywych trupów ucieszą się na pewno z premiery dziesiątego już sezonu serialu The Walking Dead.

Październik w HBO GO to także nowe filmy. Miesiąc rozpocznie się od premiery filmu Mroczne wody, w którym nagrodzony ostatnio statuetką Emmy Mark Ruffalo wcieli się w adwokata wytaczającego pozew przeciwko chemicznemu gigantowi. Fanom kina akcji i dynamicznego tempa powinien przypaść do gustu jeden z ostatnich filmów Chadwicka Bosemana – 21 mostów, w którym aktor ten występuje w roli zhańbionego detektywa nowojorskiej policji, który dostaje szanse na odkupienie i zrobi wszystko, żeby dorwać zabójców policjantów. Inną pozycją na jesienny wieczór będzie też Ucieczka z Pretorii, a w niej Daniel Radcliffe oraz Daniel Webber jako dwóch południowoafrykańskich opozycjonistów, którzy postanawiają uciec z więzienia o podwyższonym rygorze. Nie zabraknie też filmów z kobietami w rolach głównych. Będą wśród nich Małe kobietki, czyli najnowsza ekranizacja klasycznej powieści Louisy May Alcott w reżyserii Grety Gerwig. Zobaczymy w niej Saoirse Ronan, Emmę Watson, Elizę Scanlen, Laurę Dern czy Meryl Streep. Kolejną premierą będą Ślicznotki z Jennifer Lopez w roli doświadczonej striptizerki, która razem z przyjaciółkami postanawia naciągnąć bankierów z Wall Street.

W październiku w HBO GO swoje premiery będą miały także poruszające filmy dokumentalne. Będzie wśród nich nagradzany polski film dokumentalny HBO Europe Lekcja miłości, który przedstawi historię Joli – kobiety, która po 45 latach małżeństwa znajduje w sobie siłę, żeby odejść od męża, zacząć życie od nowa i cieszyć się każdą jego chwilą. To jednak nie jedyna europejska produkcja, która zadebiutuje w tym miesiącu w serwisie. Inną jest węgierski obraz Powrót do Epipo, odsłaniający mroczne tajemnice kultowego węgierskiego letniego obozu dla dzieci i młodzieży, gdzie przez lata dochodziło do upokarzania i wielu nadużyć, czy rumuński Acasa, mój dom opowieść o romskiej rodzinie, która po dwóch dekadach życia w zgodzie z naturą w delcie Bukaresztu zostaje zmuszona do przeniesienia się do miasta. Kolejnym dokumentem będzie czeski film Niesieni muzyką przedstawiający historię niezwykłych muzyków z zespołu 'The Tap Tap’. Grupa została założona przeszło 20 lat temu przez Šimona Ornesta, aby dać osobom niepełnosprawnym szansę na odniesienie sukcesu i walczyć ze stygmatyzacją i uprzedzeniami. Natomiast na widzów zainteresowanych polityką czekają premiery amerykańskich filmów, m.in. Idealna broń o problemie wzrostu znaczenia i częstotliwości cyberwojen we współczesnych stosunkach międzynarodowych oraz 537 głosów – filmu będący swoistą kroniką politycznych machinacji, które doprowadziły do bezprecedensowego, spornego wyniku wyborów prezydenckich w USA w 2000 r.

Źródło: HBO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *