Peter Kosminsky wyreżyseruje program dla National Geographic Channel

National Geographic Channel oraz Channel 4 podejmują współpracę przy produkcji, którą napisze i wyreżyseruje laureat nagród BAFTA i Złotego Globu – Peter Kosminsky. Nieposiadający jeszcze tytułu serial telewizyjny w czterech godzinnych odcinkach przedstawi fabularyzowaną opowieść o losach czterech Brytyjczyków i Brytyjek, którzy porzucają dotychczasowe życie, aby dołączyć do ISIS w Rakka, w Syrii. Wyprodukowana przez Archery Pictures seria powstaje na podstawie wnikliwych badań i relacji z pierwszej ręki. Jej brytyjska premiera odbędzie się na antenie Channel 4, natomiast w pozostałych krajach świata pokaże ją National Geographic Channel.

Po roku szeroko zakrojonych badań Peter napisał fascynującą opowieść, która rzuca światło na nieznany, trudny do wyobrażenia świat. To niezwykle autentyczny serial umożliwiający nam refleksję i konfrontację ze złożonym, naglącym problemem światowym, będącym źródłem wielu konfliktów. Niezmiernie cieszy mnie możliwość współpracy z National Geographic i Archery Pictures. Jej efektem będzie przedstawienie widzom w Wielkiej Brytanii i na całym świecie wspaniałego dzieła Petera – stwierdziła Beth Willis, szefowa działu seriali fabularnych w Channel 4.

Programy i serie dokumentalne National Geographic Channel słyną z wybitnego ujęcia złożonej tematyki wojennej – mówi Carolyn Bernstein, wiceprezes i dyrektor ds. rozwoju i produkcji programów fabularnych National Geographic Channel. – Scenariusze Petera prezentują podobne, bezkompromisowe podejście, opowiadając opartą na autentycznych zdarzeniach historię młodych rekrutów ISIS. Umożliwią nam spojrzenie od środka na jedno z najpoważniejszych zagrożeń współczesności.

Peter Kosminsky jest laureatem wielu nagród, scenarzystą, reżyserem i producentem, a jego najnowszy miniserial „Wolf Hall” zdobył już szereg wyróżnień, w tym Złoty Glob za najlepszy serial telewizyjny, nagrodę BAFTA w kategorii najlepszy serial fabularny oraz nagrodę indywidualną dla najlepszego aktora, Marka Rylance, który wcielił się w Thomasa Cromwella dążącego do władzy na dworze Henryka VIII. Wcześniej Kosminsky wyreżyserował dla Channel 4 produkcję „Britz”, zdobywcę nagrody BAFTA za najlepszy serial fabularny. Jest to opowieść o rodzinie brytyjskich muzułmanów, popychanej przez los w zupełnie odmiennych kierunkach. W jego dorobku znalazł się również nominowany do nagród BAFTA i RTS miniserial „The Promise”, przedstawiający historię miłosną, której tłem jest konflikt izraelsko-palestyński. Z kolei „The Government Inspector”, opowiada dramatyczną historię skandalu dotyczącego rzekomego posiadania przez Irak broni masowego rażenia i będącej jego efektem śmierci dr Davida Kelly’ego. Ta produkcja zdobyła nagrodę BAFTA za najlepszy film telewizyjny. Jeszcze inny materiał reżysera, „Wojownicy”, dwuczęściowy film o brytyjskim kontyngencie rozjemczym w Bośni, zdobył nagrody Prix Italia, RTS oraz BAFTA. Kosminsky jest również twórcą takich filmów, jak „Biały oleander”, „Dziecko niczyje” oraz „Shoot To Kill”.

Zapowiadany serial wyprodukuje studio Archery Pictures. W Channel 4 za jego opracowanie i zamówienie odpowiadali Piers Wenger i Beth Willis. Producentami wykonawczymi ze strony Archery Pictures są Liza Marshall i Kris Thykier. Ze strony National Geographic Channel za współpracę odpowiada Carolyn G. Bernstein, wiceprezes i dyrektor ds. opracowania i produkcji programów fabularnych.

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *