Katowice / Kosztowy z emisją MUX-4

Spółka EmiTel, operator techniczny sieci nadawczej, ruszył z emisją sygnału czwartego multipleksu (MUX-4) Naziemnej Telewizji Cyfrowej z obiektu nadawczego Katowice / Kosztowy. Emisja prowadzona jest na kanale 24 z mocą 10 kW.

Paramentry emisji MUX-4 ze stacji Katowice / Kosztowy:
Kanał: 24; Moc: 10 kW; Polaryzacja: H (pozioma); Charekterystyka: D (kierunkowa)

Źródło: Urząd Komunikacji Elektronicznej

3 Comments on “Katowice / Kosztowy z emisją MUX-4”

  1. Witam mieszkam w Lędzinach posiadam dwa dekodery th-1000 od dwóch lat i powiem szczerze że wcześniejszy odbiór mux 4 z nadajnika z Tychów ode mnie w lini prostej 10 km nie zawsze był ok .Mam antenę kierunkową 7 elementów z zasilaczem i płytką turbo ustawiona na Tychy siła i moc około 85 procent ale mux 4 zauważyłem że nawet przy dobrym ustawieniu sygnału potrafi się scinać np deszcz śnieg.Oczywiście cała naziemna mux 1 2 3 Katowice -Kosztowy odbierana TZW bokiem anteny na tym ustawieniu odbierałem równierz mux 1 2 3 Ostrawa kanały czeskie.Często zdarzało się tak że kanały multipleksu 4 wypadały po każdorazowym kontakcie na infolinie CP kanały były przywracane dwa razy nawet otrzymałem odpowiedz ze nadajnik został uszkodzony i nie bedzię kanałów premium przez jakiś czas.DLACZEGO CYFROWY POLSAT OD SAMEGO POCZATKU NIE ZAINSTALOWAŁ NADAJNIKA NA KOSZTOWACH ?na infolini powiedzieli że maja swoje prywatne OK myślę .Od 1 miesiąca antena ustawiona jest na kosztowy 4 km wlini prostej sygnał wszystkich multipleksow 1234 100 procent Zadnych przerw w mux 4 I PRZEDEWSZYSTKIM WSYSTKIE KANAŁY Z JEDNEGO KIRUNKU.DLACZEGO NIE BYŁO TAK MOŻNA OD SAMEGO POCZATKU .DZIEKUJĘ POZDRAWIAM MARCIN.

    1. Nie można było tak od początku, bo MUX1, 2 i 3 obsługiwał EmiTel (właściciel obiektu Katowice / Kosztowy), a MUX-4 inna firma. Dopiero gdy EmiTel kupił tę inną firmę pojawiła się możliwość przeniesienia MUX-4 na Kosztowy. 🙂

      1. Ok to że mux 123 włascicielem jest emitel to wiedziałem ok.Chodzi mi o to że generalnie dużo łatwiej jest odbierać kanały z jednego miejsca.A mux 4 jest od C.P.dostali zgode tylko na Rtcn kosztowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *