„Piątkowa premiera filmowa” w lutym 2019 na CBS Europa

W piątkowe wieczory w lutym na wszystkich widzów kanału CBS Europa czekają cztery wyjątkowe i docenianie zarówno przez widzów, jak i krytyków premiery. W ramach cyklu „Piątkowa premiera filmowa” wyemitowane zostaną między innymi: trzymający w napięciu thriller s.f., „Equilibrium” oraz poruszający dramat „Aż poleje się krew” z Danielem Day-Lewisem, który za rolę w tym filmie został wyróżniony Nagrodą Akademii Filmowej. Na premiery filmowe CBS Europa zaprasza w każdy piątek o 21:00.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału CBS Europa

„Equilibrium” – PREMIERA
Świat po III wojnie. Aby uniknąć kolejnych wyniszczających konfliktów zbrojnych, obywatele w Librii poddawani są specyficznej kuracji – codziennie muszą zażywać dawkę leku zwanego prozium, który pozbawia ich wszelkich emocji, co pozwala jednocześnie skutecznie budować „nowe społeczeństwo”. Nielegalne staje się wszystko, co może budzić uczucia: malarstwo, literatura, muzyka, a nawet domowe zwierzaki. Totalitarnemu państwu przewodzi tajemniczy Ojciec, porządku zaś pilnują specjalnie wyszkolone oddziały policji. Klerycy są nie tylko mistrzami sztuk walki, ale i znakomitymi psychologami, którzy bezbłędnie wyczuwają ludzkie namiętności. A rebeliantów w Librii nie brakuje. Pewnego dnia kleryk John Preston nie przyjmuje prozium…
1 lutego o 21:00

„Cena honoru” – PREMIERA
Harry Faversham to młody, obiecujący żołnierz brytyjski. Kariera w wojsku wydaje się stać otworem – Harry jest inteligentny, a jego ojciec to jeden z generałów. Jest rok 1875. W Sudanie, który znajduje się pod wpływem brytyjskim, wybucha powstanie muzułmanów. Harry, wraz z najbliższymi przyjaciółmi, ma wyruszyć i pomóc w stłumieniu rebelii. Jednak chłopak zaskakuje wszystkich. W decydującym momencie odmawia wyjazdu. Wydaje się, że przyczyną jest miłość do narzeczonej, pięknej Ethne. Postępowanie Harry’ego wprawia wszystkich w zdumienie. To wbrew honorowi oraz dowód na tchórzostwo. Od Harry’ego odwraca się też Ethne. Bohater przełamuje się dopiero na wieść o zagrożeniu czyhającym w Sudanie na jego przyjaciół. Wyrusza do Afryki, gdzie będzie świadkiem, a także uczestnikiem przerażających zdarzeń.
8 lutego o 21:00

„Aż poleje się krew” – PREMIERA
Daniel Plainview jest samotnikiem twardo walczącym o poprawę trudnego bytu. Podróżuje po kraju w poszukiwaniu złóż srebra. W 1898 roku trafia do Nowego Meksyku. Tutaj, w małym miasteczku Little Boston Plainview odkrywa ropę naftową. Wraz z adoptowanym synem postanawia tam osiąść i zająć się na poważnie biznesem, a okolica pełna jest poszukiwaczy „dobrych” interesów. Duży wpływ na życie miasteczka ma charyzmatyczny duchowny Eli Sunday. Plainview – człowiek bezwzględny w interesach, wykorzystujący każdą możliwość do powiększania fortuny – z biegiem lat staje się coraz bardziej zamknięty w sobie. Wielki pałac, w którym mieszka, staje się symbolem duchowego upadku. Narastają konflikty z ludźmi, zgorzknienie staje się trudne do zniesienia… Epicka, formalnie wyrafinowana, autorska opowieść o człowieku i jego demonach.
15 lutego o 21:00

„Ostatni Mohikanin” – PREMIERA
Rok 1757. W Północnej Ameryce trwa wojna między Anglią i Francją o dominację na kontynencie. W krwawy konflikt uwikłani są też Indianie, prastarzy mieszkańcy tych ziem. Różne plemiona stają po różnych stornach barykady, uwiedzione obietnicami Białych. Mohikanie na czele z wodzem i jego synem Unkasem sympatyzują z Anglikami. Indianie mają w swoim plemieniu białego człowieka – trapera Sokole Oko, przygarniętego jako dziecko. Ten niebawem wykaże się nie lada odwagą. Do pobliskiego fortu zmierza rodzina angielskiego dowódcy, kapitana Munro. Po drodze wpada jednak w pułapkę. Przed niechybną śmiercią ratuje ich pomoc Sokolego Oka, który od pierwszego wejrzenia zakochuje się w jednej z córek kapitana, pięknej Corze. Kobieta też nie pozostaje obojętna wobec wybawcy… Tymczasem konflikt między Anglią i Francją przybiera na sile.
22 lutego o 21:00

Źródło: CBS Europa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *