Pierwsza Gala Veritatis Splendor w TVN24

17 października 2016 roku na antenie TVN24 o godzinie 21:00 będzie retransmitowana pierwsza Gala wręczania Nagrody Województwa Małopolskiego im. Jana Pawła II Veritatis Splendor w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Nazwa nagrody „Veritatis Splendor” („Blask prawdy”) to nawiązanie do encykliki Jana Pawła II z 1993 roku, w której podkreślił m.in. związek między wolnością i prawdą.

Nagrodą będą honorowane osoby otwarte na inne kultury, walczące ze stereotypami, działające na rzecz tolerancji, dialogu międzykulturowego, solidarności, sprawiedliwości, oraz poszanowania praw człowieka.

Laureata Nagrody Województwa Małopolskiego im. Jana Pawła II w wysokości 100 tys. dolarów amerykańskich, ze zgłoszeń nadesłanych przez osoby prywatne i instytucje, wyłoni kapituła składająca się z 13 autorytetów z kraju i zagranicy (m.in. kard. Stanisław Dziwisz, była ambasador przy Stolicy Apostolskiej Hanna Suchocka i założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej Janina Maria Ochojska, pakistańska działaczka na rzecz praw kobiet i laureatka Pokojowej Nagrody Nobla Malala Yousafzai).

Źródło: TVN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *