„Polskie twarze zbrodni” na CBS Reality

Statystyki dotyczące zabójstw popełnianych na terenie Europy mogą napawać otuchą. Wskaźnik tego rodzaju przestępczości od kilku lat maleje. W porównaniu z danymi sprzed kilkunastu lat, liczba zabójstw zmniejszyła się aż o połowę. Jednak poczucie bezpieczeństwa, jakie wzbudzają przedstawione na wykresach dane, szybko rozmywa się, jeśli przyjrzeć się z bliska wybranym morderstwom. W sobotę, 15 października 2016 roku od godziny 21:00, kanał CBS Reality zaprezentuje blok przejmujących dokumentów o zabójcach-Polakach, pochylając się właśnie nad konkretnymi przypadkami.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym CBS Reality

Czterogodzinne spotkanie ze zbrodnią w polskim wydaniu rozpocznie się odcinkiem serii dokumentalnej „Matki morderców”, wyprodukowanej przez CBS Reality. Pokazana zostanie w nim historia polskiego zbrodniarza Leszka Pękalskiego, prawdopodobnie najbardziej znanego polskiego seryjnego mordercy. Pękalski swą ponurą sławę zyskał przyznając się do popełnienia 90 morderstw – jego ofiarą miało paść nawet niemowlę. Mężczyzna odwołał jednak swoje zeznania i został skazany tylko za jedno morderstwo, przez co już w 2017 roku może wyjść na wolność.

W ramach bloku „Polskie twarze zbrodni” widzowie zobaczą także odcinek „Morderczego stalkingu”, który prezentuje głośną sprawę Agaty z Sieradza, brutalnie zamordowanej w 2008 roku przez swojego byłego chłopaka Pawła K. Czy gdyby nie opieszałość policji, tej śmierci dałoby się uniknąć? Gościem specjalnym odcinka będzie Ewa Ewart, polska producentka filmów dokumentalnych i dziennikarka dochodzeniowa BBC.

Następnie pokazany zostanie dokument „Podwójne morderstwo”. W czerwcu 2005 roku policja została wezwana do domu w Luton w Wielkiej Brytanii. Dokonała tam przerażającego odkrycia: w budynku znajdowały się ciała dwóch Polaków, braci, zmarłych na skutek zadania silnych ciosów w głowę i na całym ciele. Zaledwie godzinę później na miejsce zdarzenia przyjechała ekipa telewizyjna, której udzielono bezprecedensowego pozwolenia na towarzyszenie policjantom w trakcie ich pracy. Kamera rejestrowała każdy szczegół śledztwa, które swój finał znalazło w Polsce.

Ostatnim – i chyba najmroczniejszym – dokumentem pokazywanym w ramach bloku będzie kolejny odcinek „Matek morderców” – tym razem poświęcony Joachimowi Knychale. Twórcy programu – wraz z psychiatrą i psychoterapeutą, Zbigniewem Lwem-Starowiczem i dziennikarką Justyną Kopińską – będą starali się odpowiedzieć na pytanie: czy to trudne relacje z matką i nieszczęśliwe dzieciństwo sprawiły, że Joachim Knychała stał się potworem w swym dorosłym życiu?

Blok dokumentalny „Polskie twarze zbrodni” na CBS Reality w sobotę, 15 października od godziny 21:00.

Źródło: CBS Reality

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *