“Wymiar 404” to nowy serial, który w niebanalny sposób eksploruje mroczne zakamarki Internetu i związane z nim nieprawdopodobne tematy. Pierwsze trzy odcinki produkcji można już oglądać w serwisie HBO GO, a kolejne udostępniane będą w każdą środę. W czerwcu serial pojawi się również na antenie HBO3.

W najgłębszych zakamarkach cyberprzestrzeni kryje się inny świat, zaginiony wymiar z niezwykłymi cudami i niewypowiedzianymi koszmarami, z historiami, których nikt jeszcze nie poznał, aż do teraz. Wszystko to znajduje się w Wymiarze 404. Tytuł serialu nawiązuje do znanego z Internetu błędu 404. Twórcy produkcji w każdym odcinku starają się odpowiedzieć na nieprawdopodobne pytania i zarazem ukazać pełną niecodziennych historii stronę współczesnego Internetu. Pytają chociażby o to, co by było, gdyby napoje energetyczne wywołały apokalipsę albo gdyby topowy analityk NASA był wielką, wszystkowiedzącą kostką mięsa o imieniu Bob.

Sześcioodcinkowy serial jest pełną absurdalnego humoru mieszanką kina akcji, science fiction, komedii i horroru. Produkcja stworzona przez Willa Camposa (serial “Video Game High School”) oraz Desmonda Dolly’ego (serial “RocketJump: The Show”) zaskakuje, a chwilami przyprawia o zawrót głowy. W obsadzie serialu znaleźli się m.in. Sarah Hyland (serial “Współczesna rodzina”), Lea Michele (serial “Glee”), Ashley Rickards (serial “Inna”) oraz Constance Wu (“Przypadek Stephanie Daley”). Każdy odcinek prezentuje inną historię. W rolę narratora wciela się znany z roli Luke’a Skywalkera w sadze “Gwiezdne wojny” Mark Hamill. “Wymiar 404” (“Dimension 404”) to produkcja Hulu.

Trzy pierwsze odcinki serialu “Wymiar 404” oglądać już można w serwisie HBO GO. Kolejne odcinki udostępniane będą w każdą środę. Emisja na antenie HBO3 została zaplanowana na czerwiec.

Źródło: HBO