Pierwsze zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich z bardzo dużą oglądalnością

Skrót niedzielnych (24 listopada) wydarzeń ze skoczni w Klingenthal obejrzało w Jedynce prawie 6 milionów widzów. Mimo przedłużających się z powodu silnego wiatru zawodów, kibice z uwagą śledzili zwycięstwo Krzysztofa Bieguna w Pucharze Świata.

Skrót niedzielnego konkursu, emitowany tuż po Telexpressie, obejrzało 5 mln 820 tys. widzów (średnia; udziały 38,6%, grupa 4+). Średnia oglądalność dla prawie 4-godzinnej transmisji (13:05-16:50), przerywanej ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne, wyniosła 4 mln 482 tys. (udziały 33%). To oznacza, że co trzeci Polak, który miał wtedy włączony telewizor, oglądał zawody w skokach narciarskich z Klingenthal w TVP1/HD.

Bardzo dobre wyniki miał także sobotni (23 listopada) konkurs drużynowy, w którym reprezentacja Polski zajęła 4. miejsce. Rozegrano tylko 1. serię, którą śledziło 3 mln 435 tys. widzów (udziały 30,1%). Co ciekawe, jeszcze większą widownię Jedynka zanotowała przez następną godzinę, kiedy nie było wiadomo jeszcze, czy 2. seria się odbędzie. Meldunki ze skoczni oraz opinie gości ze studia obejrzało 4 mln 555 tys. widzów (35,8%).

Między innymi dzięki relacjom z zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich, zarówno w sobotę, jak i w niedzielę TVP1/HD była zdecydowanym liderem, jeśli chodzi o udziały w rynku telewizyjnym. W sobotę wyniosły one 12,9%, a w niedzielę aż 17,6%.

Źródło: Telewizja Polska/Nielsen Audience Measurement

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *