„Pilecki. Ucieczka do wolności” – premierowy koncert w TVP Kultura

13 maja o godz. 22.35 TVP Kultura zaprasza na zapis multimedialnego widowiska, zorganizowanego przez Ośrodek Badań nad Totalitaryzmami im. Witolda Pileckiego w 75. rocznicę ucieczki Rotmistrza z Auschwitz.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału TVP Kultura

W niedzielę 13 maja przypada 117. rocznica urodzin Rotmistrza Pileckiego. Z tej okazji TVP Kultura pokaże niezwykły koncert „Pilecki. Ucieczka do wolności”. Koncert był jedną z części czterodniowego festiwalu „Pilecki. Po stronie wolności”, który odbył się w Warszawie w dniach 20-23 kwietnia 2018 roku. W sobotę 21 kwietnia w Centrum Sztuki FORT Sokolnickiego wystąpił Łukasz L.U.C Rostkowski. Ten związany z Wrocławiem raper i producent, założyciel słynnego hiphopowego projektu Kanał Audytywny, specjalnie z okazji festiwalu skomponował muzykę, której towarzyszyły animacje Przemysława „Trusta” Truścińskiego.

Animowane ilustracje opowiadają historię ucieczki Witolda Pileckiego z Auschwitz-Birkenau w oparciu o oryginalne relacje z jego „Raportów” – od niemieckiej łapanki na warszawskim Żoliborzu, przez transport do Auschwitz, determinację w budowaniu organizacji konspiracyjnej, aż do momentu podjęcia decyzji o ucieczce z obozu i jej realizacji.

Koncert „Pilecki. Ucieczka do wolności” 13 maja (niedziela) o godz. 22.35 w TVP Kultura.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *