Piotr Kędziorek redaktorem naczelnym radiowej Dwójki

1 lutego stanowisko Dyrektora Redaktora Naczelnego Programu 2 Polskiego Radia objął długoletni dziennikarz Dwójki – Piotr Kędziorek. Małgorzata Małaszko-Stasiewicz i Jacek Hawryluk złożyli rezygnacje z pełnionych funkcji.

Dwójkę tworzą ludzie niezwykle twórczy i najbardziej kompetentni w swoich dziedzinach. Moją największą ambicją jest to, byśmy wspólnie stworzyli warunki do realizacji ich pomysłów i wizji – mówi Piotr Kędziorek.

Redaktor Naczelny Polskiego Radia Paweł Majcher jest przekonany, że redakcja jest gotowa do rozpoczęcia nowego rozdziału, a objęcie sterów przez Piotra Kędziorka – przy współpracy zespołu Programu 2 – jest gwarantem dalszego rozwoju anteny. – Dziękuję Pani Małgorzacie Małaszko – Stasiewicz i Panu Jackowi Hawrylukowi za dotychczasową pracę – ich zaangażowanie, wytrwałość, konsekwencję i kreatywność, które sprawiły, że Dwójka stała się interesującą oraz docenianą, nie tylko w kulturalnej przestrzeni, anteną – dodaje Paweł Majcher.

Piotr Kędziorek jest z wykształcenia etnografem. Od 30 lat – związany z Dwójką i Radiowym Centrum Kultury Ludowej, którego był kierownikiem i redaktorem naczelnym. Znany doskonale słuchaczom Programu 2, w ostatnich latach przede wszystkim jako jeden z autorów magazynu „Źródła” i prowadzący „Sobotni Poranek Dwójki”. Jak mówi – „woli słuchać niż mówić, więc najbardziej spełnia się prowadząc rozmowy”. Wierny swojemu wykształceniu próbuje przekonywać do antropologicznego spojrzenia na rzeczywistość. Prywatną i zawodową pasją jest dla niego Europa Wschodnia, jej historyczna i kulturowa odrębność oraz muzyczny folklor.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *