Polska premiera serialu kryminalnego „Grace” na 13 Ulicy

Trzysezonowy serial „Grace”, który już niedługo trafi na 13 Ulicę, to adaptacja wielokrotnie nagradzanego cyklu „Roy Grace” autorstwa Petera Jamesa, uznanego twórcy powieści kryminalnych.

Sprawdź godziny emisji serialu „Grace” w PROGRAMIE TV

W tytułową rolę detektywa Grace’a wcieli się John Simm („Życie na Marsie”, „Nieznajomi”). Pierwszy sezon „Grace” rozpocznie premierową emisję na 13 Ulicy już 21 lutego o 22:00. Nowe odcinki – w tym również te wchodzące w skład kolejnych dwóch sezonów – emitowane będą na kanale w środy o tej samej porze.

Akcja serialu rozpoczyna się w momencie, gdy kariera detektywistyczna tytułowego bohatera sięga coraz głębszego dna. Myśli Grace’a zaprzątają przede wszystkim niewyjaśnione okoliczności zniknięcia jego ukochanej żony, Sandy. Ostatnią szansą mężczyzny na odbudowanie reputacji staje się prowadzenie dochodzeń dotyczących dawno zapomnianych, nigdy nierozwiązanych spraw z nikłą ilością poszlak. Po otrzymaniu kolejnej reprymendy za swoje niekonwencjonalne metody śledcze, kariera Grace’a wisi na coraz cieńszym włosku. Nieoczekiwanie pomocna dłoń przychodzi od strony kolegi z pracy, sierżanta Glenna Bransona (w tej roli znany z „Kłamstw” i „Top Boy” Richie Campbell), który prosi detektywa Grace’a o wsparcie w trudnym śledztwie. Sprawa dotyczący wieczoru kawalerskiego, w trakcie którego – na trzy dni przed planowaną ceremonią ślubną – zaginął przyszły pan młody, zostawiając tym samym piękną narzeczoną bez znaku życia. Wstępne dochodzenie wykazuje, że ofiara to odnoszący sukcesy deweloper nieruchomości, a jego przyszłość rysowała się w samych lukratywnych barwach. Co więc się wydarzyło? Czy zaginięcie jest powiązane z pijackim szaleństwem puszczonych samopas mężczyzn, czy może z czymś znacznie bardziej złowieszczym? Grace, uzbrojony jedynie w swój niezawodny instynkt, wrodzoną podejrzliwość i obsesyjną naturę, podąża tropem zaginionego, jednocześnie niebezpiecznie blisko zbliżając się do przyszłej panny młodej…

Peter James, autor oryginału, zasłynął przede wszystkim z trzymających w napięciu, intensywnych historii, które stawiają zwykłych ludzi w niezwykłych sytuacjach. Wydając bestseller za bestsellerem, James bez cienia przesady zbudował sobie pozycję jako jeden z najbardziej utytułowanych pisarzy współczesnych. Jego książki z cyklu „Roy Grace” zostały przetłumaczone na 37 języków, a na całym świecie sprzedały się w ponad 21 milionach egzemplarzy, siedemnastokrotnie znajdując się szczycie bestsellerów Sunday Times. Seria składa się w tym momencie z aż 20 powieści, z czego ponad połowa została opublikowana również w języku polskim nakładem wydawnictwa Albatros.

„Grace” jest koprodukcją pomiędzy Tall Story Pictures, częścią ITV Studios, a Vaudeville Productions. Producentami wykonawczymi serialu są: Andrew O’Connor, Paul Sandler, Patrick Schweitzer (pracujący wcześniej m.in. przy „Mordercy z Whitechapel”), Michael Vine, Russell Lewis („Endeavour”) i autor książkowego pierwowzoru, Peter James. Międzynarodową dystrybucją „Grace” zajmuje się ITV Studios, mające w swoim portfolio takie kryminalne hity jak oparty o twórczość Agathy Christie „Poirot” czy „Era Wodnika” z Davidem Duchovnym.

Sprawdź ofertę kanału 13 Ulica w PROGRAMIE TV

Premiera serialu „Grace” odbędzie się już 21 lutego – tylko na 13 Ulicy! Nowe odcinki emitowane będą co środy o 22:00. Na kanale zostaną jednym ciągiem wyemitowane wszystkie trzy sezony pełne porywających śledztw Roya Grace’a, w których nie zabraknie wnikliwej dedukcji i mylenia tropów.

Źródło: 13 Ulica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *