W najbliższy Piątek, 27 lipca 2012 roku, rozpoczną się Igrzyska XXX Olimpiady w Londynie. W Naziemnej Telewizji Cyfrowej zmagania reprezentantów Polski na olimpijskich arenach w Londynie będzie można obejrzeć dzięki Telewizji Polskiej, która z okazji Igrzysk Olimpijskich przygotowała ponad 1600 godzin transmisji na antenie TVP1/HD oraz TVP2/HD.

Igrzyska Olimpijskie zostaną zainaugurowane ceremonią otwarcia, która będzie transmitowana na antenie TVP1/HD – początek już o godzinie 21:55 czasu polskiego. Ceremonię otwarcia skomentują: Włodzimierz Szaranowicz, Piotr Sobczyński oraz Przemysław Babiarz.

Plan transmisji na kolejne dni pierwszego tygodnia Igrzysk:

Sobota (28.07.2012)

9:30 – 12:00, TVP1/HD

BADMINTON
mogą grać: Robert Mateusiak, Nadieżda Zięba – gra mieszana; Adam Cwalina, Michał Łogosz – gra podwójna mężczyzn; Kamila Augustyn – gra pojedyncza kobiet; Przemysław Wacha – gra pojedyncza mężczyzn

TENIS STOŁOWY
Wang Zeng Yi – turniej indywidualny mężczyzn
komentuje: Jacek Jońca

SIATKÓWKA PLAŻOWA
mogą grać: Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel
komentuje Bartosz Heller

WIOŚLARSTWO
10.50 – czwórka podwójna: Natalia Madaj, Jaonna Leszczyńska, Kamila Soćko, Sylwia Lewandowska
11.10 – ósemka mężczyzn: Michał Szpakowski, Mikołaj Burda, Krystian Aranowski, Piotr Hojka, Rafał Hejmej, Marcin Brzeziński, Zbigniew Schodowski, Piotr Juszczak, Daniel Trojanowski
12.00 – czwórka wagi lekkiej bez sternika: Miłosz Bernatajtys, Łukasz Pawłowski, Paweł Rańda, Łukasz Siemion
12.30 – czwórka podwójna: Adam Korol, Marek Kolbowicz, Michał Jeliński, Konrad Wasilewski
13.00 – dwójka bez sternika: Jarosław Godek i Wojciech Gutorski
13.30 – jedynka: Michał Słoma
komentuje: Dariusz Szpakowski

PŁYWANIE
startują: Otylia Jędrzejczak – 100 m stylem motylkowym (ok. 11.31); Mateusz Sawrymowicz – 400 m stylem dowolnym (11.58); Karolina Szczepanik – 400 m stylem zmiennym (12.51); Dawid Szulich – 100 m stylem klasycznym (13.15)
komentuje: Przemysław Babiarz

KOLARSTWO

startują: Michał Gołaś, Michał Kwiatkowski, Maciej Bodnar (wyścig szosowy)
komentuje: Marek Wyrzykowski

12:15 – 15:20, TVP2/HD

TENIS
mogą startować: Agnieszka Radwańska, Urszula Radwańska, Łukasz Kubot oraz debel – Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski, Klaudia Jans-Ignacik i Alicja Rosolska
komentuje: Jacek Jońca

BADMINTON
mogą grać: Robert Mateusiak, Nadieżda Zięba – gra mieszana; Adam Cwalina, Michał Łogosz – gra podwójna mężczyzn; Kamila Augustyn – gra pojedyncza kobiet; Przemysław Wacha – gra pojedyncza mężczyzn

15:20 – 16:45, TVP1/HD

SIATKÓWKA PLAŻOWA
mogą grać: Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel
komentuje: Bartosz Heller

TENIS STOŁOWY
mogą startować: Li Qian i Natalia Partyka – turniej indywidualny kobiet; Wang Zeng Yi – turniej indywidualny mężczyzn
komentuje: Jacek Jońca

GIMNASTYKA SPORTOWA
może startować: Roman Kulesza
komentuje: Ireneusz Nawara

16:45 – 20:15, TVP2/HD

SZERMIERKA – FLORET KOBIET
mogą startować: Sylwia Gruchała, Martyna Synoradzka, Małgorzata Wojtkowiak
komentuje: Ryszard Łabędź

BADMINTON
mogą grać: Robert Mateusiak, Nadieżda Zięba – gra mieszana; Adam Cwalina, Michał Łogosz – gra podwójna mężczyzn; Kamila Augustyn – gra pojedyncza kobiet; Przemysław Wacha – gra pojedyncza mężczyzn

TENIS STOŁOWY
mogą grać: Li Qian i Natalia Partyka – turniej indywidualny kobiet; Wang Zeng Yi – turniej indywidualny mężczyzn
komentuje: Jacek Jońca

20:15 – 22:45, TVP1/HD

PŁYWANIE
mogą startować: Otylia Jędrzejczak – 100 m stylem motylkowym (20.40 – półfinały); Mateusz Sawrymowicz – 400 m stylem dowolnym (20:51 – finał); Karolina Szczepanik – 400 m stylem zmiennym (21:09 – finał); Dawid Szulich – 100 m stylem klasycznym (21:28 – półfinał)
komentuje: Przemysław Babiarz

GIMNASTYKA SPORTOWA
może startować: Roman Kulesza
komentuje: Ireneusz Nawara

SIATKÓWKA PLAŻOWA
mogą grać: Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel
komentuje: Bartosz Heller

Niedziela (19.07.2012)

9:30 – 11:45, TVP1/HD

BADMINTON
mogą grać: Robert Mateusiak, Nadieżda Zięba – gra mieszana; Adam Cwalina, Michał Łogosz – gra podwójna mężczyzn; Kamila Augustyn – gra pojedyncza kobiet; Przemysław Wacha – gra pojedyncza mężczyzn

TENIS STOŁOWY
mogą grać: Li Qian i Natalia Partyka – turniej indywidualny kobiet; Wang Zeng Yi – turniej indywidualny mężczyzn
komentuje: Jacek Jońca

SIATKÓWKA PLAŻOWA
mogą grać: Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel
komentuje: Bartosz Heller

JUDO
startuje: Paweł Zagrodnik (66 kg)
komentuje: Bogusław Solecki

GIMNASTYKA SPORTOWA
startuje: Marta Pihan-Kulesza
komentuje: Ireneusz Nawara

WIOŚLARSTWO
10:40 – czwórka bez sternika wagi lekkiej: Miłosz Bernatajtys, Łukasz Pawłowski, Paweł Rańda, Łukasz Siemion
10:50 – jedynka: Michał Słoma
komentuje: Dariusz Szpakowski

PODNOSZENIE CIĘŻARÓW
startują: Joanna Łochowska i Aleksandra Klejnowska-Krzywańska (53 kg)
komentuje: Sebastian Szczęsny

PŁYWANIE
startują: Alicja Tchórz – 100 m stylem grzbietowym (11:00); Marcin Tarczyński – 100 m stylem grzbietowym (12:38)
komentuje: Przemysław Babiarz

JEŹDZIECTWO – WKKW
startuje: Paweł Spisak
komentuje: Jarosław Idzi

SZERMIERKA – SZABLA
startuje: Adam Skrodzki
komentuje: Ryszard Łabędź

11:45 – 15:20, TVP2/HD

TENIS
mogą startować: Agnieszka Radwańska, Urszula Radwańska, Łukasz Kubot oraz debel Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski, Klaudia Jans-Ignacik i Alicja Rosolska
komentują: Jacek Jońca i Wojciech Fibak

STRZELECTWO
może startować: Beata Bartków-Kwiatkowska (pistolet pneumatyczny)

KOLARSTWO SZOSOWE
startuje: Katarzyna Pawłowska (wyścig ze startu wspólnego)
komentuje: Krzysztof Wyrzykowski

ŻEGLARSTWO
może startować: Piotr Kula – Finn; Mateusz Kusznierewicz, Dominik Życki – Star
komentuje: Waldemar Heflich

BADMINTON
mogą grać: Robert Mateusiak, Nadieżda Zięba – gra mieszana; Adam Cwalina, Michał Łogosz – gra podwójna mężczyzn; Kamila Augustyn – gra pojedyncza kobiet; Przemysław Wacha – gra pojedyncza mężczyzn

TENIS STOŁOWY
może grać: Wang Zeng Yi – turniej indywidualny mężczyzn
komentuje: Jacek Jońca

KAJAKARSTWO GÓRSKIE
startują: Grzegorz Kiljanek – C1 mężczyzn (14:30); Mateusz Polaczyk – K1 mężczyzn (15:24)
komentuje: Marek Jóźwik

JUDO
może startować: Paweł Zagrodnik (66 kg)
komentuje: Bogusław Solecki

15:20 – 16:45, TVP1/HD

SIATKÓWKA PLAŻOWA
mogą grać: Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel
komentuje: Bartosz Heller

GIMNASTYKA SPORTOWA
może startować: Marta Pihan-Kulesza
komentuje: Ireneusz Nawara

PODNOSZENIE CIĘŻARÓW
mogą startować: Joanna Łochowska i Aleksandra Klejnowska-Krzywańska (53 kg, finały)
komentuje: Sebastian Szczęsny

16:45 – 20:15, TVP2/HD

SZERMIERKA SZABLA
może startować: Adam Skrodzki (półfinały i finały)
komentuje: Ryszard Łabędź

TENIS STOŁOWY
mogą grać: Li Qian i Natalia Partyka – turniej indywidualny kobiet
komentuje: Jacek Jońca

BADMINTON
mogą grać: Robert Mateusiak, Nadieżda Zięba – gra mieszana; Adam Cwalina, Michał Łogosz – gra podwójna mężczyzn; Kamila Augustyn – gra pojedyncza kobiet; Przemysław Wacha – gra pojedyncza mężczyzn

20:15 – 22:45, TVP1/HD

PŁYWANIE
mogą startować: Otylia Jędrzejczak – 100 m stylem motylkowym (20.30 – finał); Dawid Szulich – 100 m stylem klasycznym (21:07 – finał)); Marcin Tarczyński – 100 m stylem grzbietowym (21:24 – finał); Alicja Tchórz – 100 m stylem grzbietowym (21:45 – półfinał)
komentuje: Przemysław Babiarz

GIMNASTYKA SPORTOWA
może startować: Marta Pihan-Kulesza
komentuje: Ireneusz Nawara

SIATKÓWKA PLAŻOWA
mogą grać: Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel
komentuje: Bartosz Heller

SIATKÓWKA
Włochy – Polska
komentuje: Piotr Dębowski

Źródło: Telewizja Polska