Pomimo tego, że nowy serial „Lekarze” na antenie TVN zadebiutuje dopiero we wrześniu, to już 17 lipca ruszyły zdjęcia do drugiego sezonu. Główna obsada nie zmieni się, a więc w kolejnym sezonie wystąpią: Magdalena Różczka, Paweł Małaszyński, Danuta Stenka, Jacek Koman, Piotr Polk, Marcin Perchuć, Katarzyna Bujakiewicz, Szymon Bobrowski, Agnieszka Więdłocha oraz Wojciech Zieliński. Zdjęcia do serialu realizowane są w Toruniu, gdzie mieści się serialowy szpital Copernicus.

Ślub w kaplicy szpitalnej, poród, wrzody, palpitacje serca. Tak wyglądał pierwszy dzień pracy serialowych „Lekarzy”. Główną bohaterką jest Alicja Szymańska (Magdalena Różczka), młoda i ambitna chirurg, która rozpoczęła pracę w miejskim szpitalu Copernicus w Toruniu. Tutaj spotyka wyjątkowy zespół charyzmatycznych lekarzy, dla których walka o życie i zdrowie pacjentów jest ważniejsza od ich słabości i codziennych problemów. Alicja wprowadziła do zespołu spore zamieszanie, a jej odwaga i nieszablonowe metody pracy przysparzają jej nie tylko przyjaciół. W drugiej serii nie zabraknie też perypetii miłosnych Alicji. W jej otoczeniu pojawi się kilku interesujących mężczyzn, nie tylko w kitlach. Maks (Paweł Małaszyński) z kolei zacznie działać w fundacji Aid for Africa. Jak to wpłynie na jego relacje z Alicją?

„Lekarze” to oparty na oryginalnym polskim scenariuszu najnowszy serial realizowany i produkowany przez TVN. Za całość produkcji i projekt od strony kreatywnej odpowiada producent Dorota Chamczyk. Scenariusz serialu napisali Andrzej Staszczyk, Justyna Stefaniak oraz Marek Kreutz. Drugą serię reżyserują ponownie Filip Zylber i Marcin Wrona. Autorami zdjęć są: Jan Holoubek i Tomasz Dobrowolski. Producentem nadzorującym jest Dyrektor Działu Produkcji Fabularnych TVN Dariusz Gąsiorowski.

Źródło: TVN