Początek sezonu NASCAR na żywo tylko w Motowizji

6 lutego 2022 roku rozpocznie się nowa era wyścigów NASCAR! Na stadionie Los Angeles Memorial Coliseum odbędzie się pokazowy wyścig Busch Light Clash, który będzie nie tylko pierwszym wyścigiem tego sezonu, ale przede wszystkim pierwszym wyścigiem samochodów nowej generacji. Transmisja tylko w Motowizji!

Sprawdź godziny transmisji NASCAR w PROGRAMIE TV

Los Angeles Memorial Coliseum to wielofunkcyjny obiekt sportowy znajdujący się w samym sercu “Miasta Aniołów”. Otwarto go w 1923 roku i to właśnie w tym miejscu odbywały się Igrzyska Olimpijskie w 1934 i 1984 roku oraz odbędą się w 2028. Na LA Coliseum dwukrotnie rozgrywano także Super Bowl, czyli finałowy mecz o mistrzostwo ligi NFL. W przeszłości na stadionie odbywały się również koncerty największych gwiazd muzyki, włączając w to Bruce’a Springsteena, The Rolling Stones, Elvisa Presleya czy Grateful Dead. Teraz zagoszczą tam wyścigi NASCAR.

Od początku roku na LA Coliseum trwały wytężone prace, mające na celu przeobrażenie stadionu w pełnoprawny tor wyścigowy. Wokół boiska futbolowego powstał asfaltowy short track o długości ¼ mili, na którym już 6 lutego będą ścigali się najlepsi kierowcy NASCAR Cup Series. W poprzednich latach wyścig Busch Light Clash odbywał się na torze Daytona International Speedway i był częścią corocznych Speedweeks. Przeniesienie go na zupełnie nowy grunt ma pomóc organizacji NASCAR w dotarciu do nowych odbiorców i uatrakcyjnić debiut samochodów nowej generacji.

Organizacja wyścigu na stadionie futbolowym jest także ukłonem w stronę short-trackowej przeszłości NASCAR Cup Series. Przed wieloma laty wyścigi serii pucharowej odbywały się bowiem na stadionach takich jak Soldier Field w Chicago czy Bowman-Gray Stadium w Winston-Salem. Na tym ostatnim pod koniec ubiegłego roku władze NASCAR przeprowadziły nawet testy samochodów nowej generacji, mające pomóc w przygotowaniu wyścigu na Los Angeles Memorial Coliseum.

W wyścigu Busch Light Clash weźmie udział 36 zespołów, posiadających chartery i cztery zespoły dodatkowe. W wyścigu głównym będzie mogło wziąć udział 23 kierowców, dlatego zostanie on poprzedzony kilkoma wyścigami kwalifikacyjnymi. Jedynym kierowcą, który może być pewny udziału w wyścigu głównym, jest ubiegłoroczny mistrz NASCAR Cup Series – Kyle Larson.

Wyścig Busch Light Clash na żywo na antenie Motowizji punktualnie o północy, w nocy z 6 na 7 lutego. Zawody jak zawsze będą komentować Michał Budziak i Szymon Tworz.

Sprawdź ofertę kanału Motowizja w PROGRAMEI TV

W kolejnych tygodniach kierowcy NASCAR Cup Series udadzą się z powrotem na wschodnie wybrzeże, gdzie już 20 lutego odbędzie się pierwszy punktowany wyścig sezonu 2022 – Daytona 500. Transmisja Daytony 500 na żywo na antenie Motowizji, w niedzielę 20 lutego od godziny 20:00.

Źródło: Motowizja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *