Początek sezonu NHL w TVP Sport

W nocy ze środy na czwartek, z 12 na 13 października 2016 roku, ruszają rozgrywki NHL. Transmisja spotkania Ottawa Senators – Toronto Maple Leafs o godzinie 1:00 w TVP Sport oraz na stronie sport.tvp.pl.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym TVP Sport

Po 22 latach transmisje ze spotkań najlepszej hokejowej ligi na świecie będzie można znów oglądać w Telewizji Polskiej. National Hockey League istnieje od 1917 roku, zatem ma już prawie 100 lat. Wiek temu do rozgrywek przystąpiły cztery kanadyjskie zespoły, obecnie rywalizuje ich aż 30, z Kanady i USA, skupionych w czterech Dywizjach oraz dwóch Konferencjach. Tytułu bronią Pingwiny z Pittsburgha, a za zupełnie nieudany poprzedni sezon (brak awansu do fazy play-off) będą chciały koniecznie zrehabilitować się kluby kanadyjskie, których w lidze gra siedem. Na lodowiskach zobaczymy niemal wszystkich uczestników zakończonego pod koniec września Pucharu Świata.

W planach TVP Sport są aż trzy transmisje NHL tygodniowo, plus powtórki meczów w godzinach popołudniowych. Takiej dawki hokeja nie było nigdy w historii. Mecze będą dobierane tak, aby zaprezentować wszystkie drużyny. Na początek dwie najstarsze, które otwierały sezon 99 lat temu. W Ottawie Senators podejmą zespół z Toronto.

Uzupełnieniem oferty NHL będzie magazyn „On the Fly”, który będzie można zobaczyć w każdy wtorek około godziny 22:30. Emisja dwóch pierwszych odcinków, w których zostaną zaprezentowane obie Konferencje, tuż przed pierwszym spotkaniem – w środę, 12 października o godzinie 22:30 i 23:55.

W TVP Sport i na stronie sport.tvp.pl mecze komentować będą: Jacek Laskowski, Dariusz Szpakowski, Stanisław Snopek i Grzegorz Mędrzejewski. Ekspertami będą: Mariusz Czerkawski, Patryk Rokicki i Waldemar Matuszak. Pierwsze spotkanie sezonu, Ottawa – Toronto, skomentują: Jacek Laskowski i Patryk Rokicki.

Plan transmisji:

12/13 października
Ottawa Senators – Toronto Maple Leafs, godzina 1:00, TVP Sport, sport.tvp.pl

15/16 października
Pittsburgh Penguins – Anaheim Ducks, godzina 1:00, TVP Sport, sport.tvp.pl

18/19 października
Washington Capitals – Colorado Avelanche, godzina 1:00, TVP Sport, sport.tvp.pl

22/23 października
Boston Bruins – Montreal Canadiens, godzina 1:00, TVP Sport, sport.tvp.pl

23 października
Winnipeg Jets – Edmonton Oilers , godzina 21:00 , TVP Sport, sport.tvp.pl

27/28 października
Montreal Canadiens – Tampa Bay Lighting, godzina 1:30, TVP Sport, sport.tvp.pl

29 października
Buffalo Sabres – Florida Panthers, godzina 19:00, TVP Sport, sport.tvp.pl

30 października
Winnipeg Jets – Buffalo Sabres, godzina 20:00, TVP Sport, sport.tvp.pl

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *