Podróż na elektroniczno-rapową planetę, czyli zespół CUKIER w Czwórce

Znany już słuchaczom Czwórki dzięki audycji „Będzie Głośno!” zespół CUKIER pojawi się w najbliższy piątek 13 maja na radiowej scenie. Początek występu – dostępnego na Facebooku Czwórki, kanale YouTube stacji oraz na stronie czworka.online już po godz. 18.00. Po koncercie będzie można posłuchać wywiadu Damiana Sikorskiego z członkami zespołu – Amadeuszem Krebsem i Bartkiem Caboniem.

Majowy piątek trzynastego na pewno nie będzie pechowy dla Czwórki i jej słuchaczy. Weekend rozpoczną oni przy dźwiękach kawałków zespołu CUKIER, który w 2019 roku debiutował w audycji „Będzie Głośno!”.

Wzmożona praca, zaangażowanie, determinacja i wielkie pokłady talentu sprawiły, że na początku 2020 roku zespół podpisał profesjonalny kontrakt fonograficzny z wytwórnią Kayax. Debiutancki album o tytule „JEDEN” ukazał się 19 czerwca 2020 roku. Niemal rok po debiucie zespół CUKIER wrócił z kolejnym wydawnictwem zatytułowanym „CK Anderson”, a w lutym br. wypuścił EP o nazwie „KĘDZIERZYN – KOŹLE”.

Członkowie zespołu – Amadeusz Krebs i Bartek Caboń to artyści współpracujący z największymi gwiazdami polskiej sceny. Za teksty i wokal odpowiada Bartek Caboń, który jednocześnie jest nauczycielem śpiewu wielu gwiazd polskiej sceny, a muzykę od początku do końca komponuje Amadeusz Krebs. Panowie po mistrzowsku łączą eklektyczne, surowe brzmienie z autorskimi tekstami naszpikowanymi metaforami. Bawią się stylami, mieszają formy i udowadniają, że w muzyce cały czas można jeszcze czymś zaskakiwać. „Nie chcemy nikogo pouczać, ale chcemy nauczyć ludzi słuchania tekstów” – mówią o sobie artyści.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *