„Podróż na Jowisza” w Discovery Science

W Światowym Dniu Nauki, 10 listopada 2016 roku, Discovery Science pokaże premierowo program „Podróż na Jowisza”. Poznamy historię sondy kosmicznej Juno, dzięki której naukowcy zajrzą pod grubą pokrywę chmur otaczającą tę największą planetę Układu Słonecznego, aby odkryć jej tajemnice.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym Discovery Science

Piękny, tajemniczy i okrutny. Taki jest właśnie Jowisz, największa planeta w Układzie Słonecznym. Jego promieniowanie i pole magnetyczne to śmiertelna pułapka dla większości statków kosmicznych. Ale nie dla Juno. To pierwszy, opancerzony pojazd kosmiczny, którego zadaniem jest odkrycie co kryje się za okazałymi chmurami tej tajemniczej planety. Naukowcy twierdzą, że Jowisz to najstarsza planeta Układu Słonecznego. Jeśli zatem poznamy sekret jej powstania mamy szansę dowiedzieć się więcej o pochodzeniu całego Układu Słonecznego.

W programie zespół naukowców, badaczy i konstruktorów z Lockheed Martin oraz Laboratorium Napędu Odrzutowego NASA pod kierunkiem Scotta Buttona kompleksowo przedstawi widzom misję Juno. Zobaczymy jak należy zbudować statek kosmiczny, aby mógł dotrzeć i przetrwać w najbardziej ekstremalnych środowiskach planetarnych. Ten pojazd to najszybszy obiekt skonstruowany przez człowieka, który pokonał największy dystans zasilany energią słoneczną. W odcinku specjalnym o Juno zajrzymy w przyszłość. Opowiemy o ekscytującej misji „Europa”, której celem jest sprawdzenie czy pod lodową powłoką jednego z księżyców Jowisza może kryć się życie.

„Podróż na Jowisza”

Premiera: czwartek, 10 listopada, godzina 22:00

Źródło: Discovery CEEMEA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *