Polsat Games oficjalnym partnerem Riot Games

Przeznaczony dla graczy kanał Polsat Games wygrywa ważny przetarg i zostaje oficjalnym partnerem Riot Games, właściciela gry League of Legends. Stacja wyemituje m.in. rozgrywki League of Legends European Championship, a produkcja Polsat Games – Ultraliga – staje się oficjalną ligą regionalną wspieraną przez wydawców gry. Licencja będzie obowiązywała przez 2 lata.

Sprawdź ofertę kanału Polsat Games w PROGRAMIE TV

Stacja w piątki i soboty będzie emitować polską transmisję z ligi League of Legends European Championship. W rozgrywkach weźmie udział 10 organizacji, między innymi G2 Esports, Vitality, Rogue oraz SK Gaming. Te drużyny z pewnością przykują uwagę polskich fanów esportu, ponieważ w każdej z nich znajdziemy reprezentanta naszego kraju. W LEC wystąpi czwórka Polaków, będą to Marcin “Jankos” Jankowski, Mateusz “Kikis” Szkudlarek, Oskar “Selfmade” Boderek i Jakub “Jactroll” Skurzyński.

Stacja pokaże także turnieje EU Mid-Season Invitational oraz – podobnie jak pod koniec ubiegłego roku – Mistrzostwa Świata w League of Legends. Oprócz polskich transmisji z rozgrywek organizowanych przez Riot Games stacja będzie transmitować też pierwszy sezon autorskiego projektu esportowego – Ultraligi.

W Polsat Games wielką wagę przykładamy do rozwoju produkcji esportowych – wyjaśnia dyrektor kanału Bartosz Pawlik. – Konsekwentnie realizujemy ubiegłoroczne założenia związane ze sportami elektronicznymi. Naszym celem jest popularyzacja i rozwój esportu w Polsce i cieszymy się, że osiągamy coraz lepsze rezultaty.

Transmisje na żywo z League of Legends European Championship będą odbywać się w piątki i soboty, kolejno od 18:00 i 17:00. Rozgrywki będzie można oglądać także w internecie.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *