POLSAT JimJam w lipcu z dwoma premierami

„Boj” to sympatyczne zwierzątko z rodziny torbaczy, którego znakiem rozpoznawczym są bardzo duże uszy. Wszyscy lubią Boja, ponieważ jest życzliwy i pomocny, potrafi znaleźć wyjście z każdej sytuacji, a jego głowa jest pełna kreatywnych pomysłów. W lipcu 2016 roku mali widzowie poznają również Messy’ego – ciekawskiego potwora, bohatera serii „Messy jedzie do Okido”, który żywi się skarpetkami i lubi rozwiązywać naukowe zagadki. Na przygody „Boja” oraz bohaterów serii „Messy jedzie do Okido” POLSAT JimJam zaprasza od 1 lipca.

Boj zamieszkał właśnie w parku ze swoimi kochającymi muzykę rodzicami, Mimi i Popsem. Ich dom jest zawsze pełen artystycznej energii, a niemal każdej czynności towarzyszy muzyka. Malec bez trudu znajduje nowych przyjaciół, ponieważ jest bardzo koleżeński i zawsze chętny do pomocy. Pewnego dnia znajduje w skrzynce na listy pocztówkę z wakacji od Gavina. Postanawia przekazać jego pozdrowienia innym znajomym. Jako pierwszą odwiedza Mię. Tak dowiaduje się, że myszka i jej mama nigdy nie były na wakacjach. Z pomocą przyjaciół przygotowuje dla nich niespodziankę – basen, leżak, piasek i palma w doniczce pozwolą im poczuć się jak w ciepłych krajach. W kolejnym odcinku zwierzaki organizują przegląd talentów. Po kolei prezentują swoje zdolności – Denzel przygotowuje magiczną sztuczkę, Mia występ satyryczny, a Boj pokaz żonglowania. Gavinowi wydaje się jednak, że nie posiada żadnego talentu, ponieważ nie potrafi zrobić żadnej z tych rzeczy. Na szczęście z pomocą przychodzi mu Boj, dzięki któremu odkrywa z czego może być dumny. „Boj” to seria, która uczy dzieci życzliwości oraz umiejętności spojrzenia na problem z szerszej perspektywy. Maluchy dowiedzą się, że nie zawsze trzeba postępować według przyjętych schematów, a kreatywne rozwiązania mogą przynieść wiele korzyści. Poznają również pojęcie recyclingu i przekonają się, że czasem wystarczy znaleźć nowe zastosowanie dla posiadanych już przedmiotów, by świetnie się bawić.

Jesteś ciekawski i ciągle poszukujesz odpowiedzi na jakieś pytanie? Koniecznie musisz poznać Messy’ego – niebieskiego futrzaka, który żywi się skarpetkami. Jego misją jest rozwiązywanie zagadek, które trapią dzieci w wieku od 3 do 5 lat. W tym celu przenosi się do magicznej krainy Okido, gdzie czekają na niego przyjaciele, Zoe i Felix. Wspólnie przeżywają niezwykłe przygody i zdobywają wiedzę o świecie. Pomaga im w tym również zwariowane naukowe trio – Zim, Zam i Zoom. Dlaczego przedmioty spadają na ziemię? Skąd się bierze echo? To tam znajdują się wyjaśnienia interesujących ich zagadnień. Jedno z pytań, z którym się zmierzą, pojawi się, gdy Felix straci głos. Z tego odcinka najmłodsi dowiedzą się, jakie mogą być tego przyczyny – przeziębienie, zapalenie gardła lub nadwyrężenie głosu spowodowane krzykiem. Innym razem, Messy nabawi się zawrotów głowy, gdy będzie kręcić się wokół własnej osi. Ciekawski potwór przy okazji tego wydarzenia dowie się, czym jest równowaga. Z kolei, kiedy kanapka upadnie na podłogę, zwierzak będzie zastanawiał się, czemu przedmioty spadają i nie odbijają się od podłoża. Podczas podróży do Okido pozna zasady rządzące grawitacją. Edukacyjna seria „Messy jedzie do Okido” ma na celu wyjaśnienie zagadnień naukowych na przykładach wziętych z życia w zabawny i interesujący dla dzieci sposób. Futrzany bohater sprawi, że nauka stanie się ekscytującą podróżą w nieznane.

POLSAT JimJam na przygody „Boja” zaprasza od poniedziałku do piątku o godzinie 7:00, 11:05 i 15:55

A na wspólne odkrywanie zagadek naukowych z bohaterami serii „Messy jedzie do Okido” od poniedziałku do piątku o godzinie 8:05, 13:25 i 19:55

Źródło: POLSAT JimJam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *