POLSAT JimJam z nowym logo i identyfikacją wizualną

POLSAT JimJam, kanał telewizyjny dla dzieci, wprowadza nowe logo podkreślające ofertę programową obfitującą w serie, których celem jest nauka poprzez zabawę. Oprócz odświeżenia logo, wprowadzona zostaje nowa identyfikacja wizualna wzbogacona o sympatyczne postaci, będące wizytówkami kanału. Całość odzwierciedla nowe propozycje w ramówce, w tym specjalny cykl edukacyjny „Baw się z nami i ucz się świata”. Odświeżona identyfikacja wizualna będzie wprowadzana od 1 sierpnia we wszystkich 100 krajach, w których obecnie dostępny jest kanał JimJam, w tym dla POLSAT JimJam w Polsce.

Sprawdź ofertę kanału POLSAT JimJam w PROGRAMIE TV

Nowa identyfikacja wizualna

Projekt odświeżonej identyfikacji wizualnej kanału POLSAT JimJam został wybrany podczas międzynarodowego przetargu, w którym wzięło udział dziewięć agencji z pięciu krajów. Propozycje, które przeszły wstępną selekcję zostały poddane najcięższej próbie – przedstawiono je grupie najbardziej wymagających krytyków, dzieciom w wieku 2-5 lat. Zwycięski projekt został wybrany jednogłośnie.

Przetarg wygrała londyńska agencja Wiedemann Lampe, której zakres prac zawierał odświeżone logo, nowe postaci reprezentujące kanał POLSAT JimJam, barwne grafiki oraz serię nowych plansz i materiałów wideo składających się na identyfikację wizualną kanału.

Zmiana wizualna ma odzwierciedlać ofertę programową POLSAT JimJam. Serie emitowane na kanale łączą w sobie elementy nauki oraz zabawy spełniając cel Uczenia się przez zabawę. Logo stało się bardziej żywe i przejrzyste, a litery „J” z nazwy JimJam zmieniły się w Jima i Jama, dwie sympatyczne i gotowe do zabawy postaci, którym zawsze towarzyszy Gwiazdka. W krótkich filmach promocyjnych Jim, Jam i Gwiazdka są pokazywane w zabawnych sytuacjach, takich jak granie na instrumentach, budowanie zamku z piasku czy robienie baniek mydlanych w wannie, które reprezentują ciekawość świata i bogatą wyobraźnię przedszkolaków.

Nowości w ramówce

Odświeżona identyfikacja wizualna kanału, to nie jedyna zmiana wprowadzona przez POLSAT JimJam. Stanowi ona zwieńczenie rozpoczętego na początku 2018 roku kompleksowego procesu modyfikacji ramówki, regularnie uzupełnianej o programy edukacyjne. Trzon ramówki stanowią krótkie programy łączące elementy edukacyjne i rozrywkowe – serie te skupione są wokół specjalnego cyklu „Baw się z nami i ucz się świata”. W ramach emitowanych codziennie godzinnych bloków programowych najmłodsi widzowie każdego dnia mogą nauczyć się czegoś nowego, w tym rozpocząć swoją przygodę z językiem angielskim.

W odświeżonej ramówce, oprócz cyklu edukacyjnego, znajdują się także flagowe produkcje, takie jak: „Stacyjkowo”, „My Little Pony: Przyjaźń to magia”, „Popelki”, „Ptyś i Bil”, „Ranger Rob” i „Strażak Sam”.

Koncepcja odświeżenia marki polegała na stworzeniu silnej i spójnej relacji pomiędzy odnowioną ramówką POLSAT JimJam, a wizualną stroną kanału. Wszystkie elementy mają odzwierciedlać cel kanału, jakim jest zapewnienie atrakcyjnych treści wzbogaconych o edukacyjne wartości oraz umocnić jego wizerunek jako bezpiecznego miejsca dla dzieci.

Źródło: POLSAT JimJam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *