Polsat, Polsat News i Radio ZET ze wspólnym wieczorem wyborczym

25 października 2015 roku na antenie Polsatu i Polsatu News wyemitowany zostanie wieczór wyborczy „Polska wybiera”. Komentarze, relacje ze sztabów wyborczych, wizualizacje pierwszych wyników wyborów kandydatów do Sejmu i Senatu RP. Gospodarzami w studiu Telewizji Polsat będą Dorota Gawryluk i Jarosław Gugała, a w studiu Radia ZET Paula Michalik i Roman Osica. Reporterzy obu stacji będą relacjonować w duetach, jednocześnie w Polsat News i w Radiu ZET.

Wieczór wyborczy w Polsacie News rozpocznie się o godzinie 20:30, w Polsacie o godzinie 20:55. Wraz z gospodarzami studia Dorotą Gawryluk i Jarosławem Gugałą, wstępne wyniki i możliwe scenariusze powyborcze będą komentować politycy, publicyści i eksperci. Dziennikarze Polsat News będą się łączyć na żywo ze specjalnym studiem Radia ZEZT, w którym gospodarzami będą Paula Michalik i Roman Osica. Sondażowe wyniki i interpretację danych na podstawie badania exit poll przygotowanego przez IPSOS przedstawi dziennikarz Polsat News, Michał Stela. Zebrane dane będą zawierały wstępne wyniki poszczególnych komitetów wyborczych i podział mandatów w nowym parlamencie, a także informacje o frekwencji i preferencjach głosujących z uwzględnieniem przekroju demograficznego.

Reporter Polsat News, Klaudiusz Slezak będzie w stałym kontakcie z internautami za pośrednictwem serwisów społecznościowych Facebook i Twitter. Najbardziej interesujące komentarze będą prezentowane w trakcie trwania wieczoru wyborczego.

Współpraca Polsat News z Radiem ZET

Będzie to wspólny wieczór wyborczy Polsatu News i Radia ZET. W sześciu sztabach wyborczych (Platformy Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości, Zjednoczonej Lewicy, Polskiego Stronnictwa Ludowego, Nowoczesnej i Kukiz ’15) będą obecni reporterzy obu stacji.

Reporterzy Polsat News oraz dziennikarze Radia ZET przeprowadzą relacje ze sztabów wyborczych i siedziby Państwowej Komisji Wyborczej. I tak Beata Lubecka (Polsat News) i Łukasz Konarski (Radio ZET) przekażą relację ze sztabu PiS, Marta Kurzyńska (Polsat News) i Jacek Czarnecki (Radio ZET) – PO, Dominika Długosz (Polsat News) i Mariusz Gierszewski (Radio ZET) – Zjednoczona Lewica. W sztabie PSL – Michał Giersz z Polsat News i reporter Radia ZET Daniel Wrzos, Nowoczesna Ryszarda Petru – Dariusz Ociepa (Polsat News) i Anna Józefowicz (Radio ZET), w sztabie Kukiz ’15 – Piotr Witwicki (Polsat News) we współpracy z Danką Woźnicką (Radio ZET). W sztabie partii Razem – gościć będzie Ewa Żarska, a w partii KORWiN – Andrzej Wyrwiński. Relację z przebiegu głosowania w Państwowej Komisji Wyborczej przedstawi Wojciech Brzeziński.

Wieczór wyborczy „Polska wybiera” jest zwieńczeniem wspólnego programu Polsat News i Radia ZET pod tym samym tytułem, nadawanego od połowy września od poniedziałku do piątku o godzinie 22:00 w Polsat News.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *