Conrad Festival w radiowej Dwójce

19 października 2015 roku w Krakowie, pod hasłem „Pod prąd”, rozpoczął się 7. Międzynarodowy Festiwal Literacki im. Josepha Conrada. Program 2 Polskiego Radia, patron medialny przedsięwzięcia, przygotował specjalne audycje poświęcone tegorocznej imprezie, która gromadzi osobistości światowej literatury.

Blisko stu pięćdziesięciu gości, około sto wydarzeń, bogate pasma towarzyszące – już po raz siódmy w Krakowie pojawią się goście z zagranicy i z Polski, by w dniach 19-25 października uczestniczyć w corocznym święcie literatury.

Radiowa Dwójka zaprasza na bieżące relacje z Festiwalu w audycjach „Wybieram Dwójkę” (wtorek-czwartek, 20-22 października, godzina 16:00) i „Pop-południe” (piątek, 23 października, godzina 16:00). W środę, 21 października o godzinie 18:00 w audycji „O wszystkim z kulturą” spotkanie z tegoroczną laureatką Literackiej Nagrody Nobla Swietłaną Aleksijewicz.

W sobotę, 24 października w godzinach 16:00-17:00, tematem audycji Hanny Marii Gizy „Klub Ludzi Ciekawych Wszystkiego” będzie dziedzictwo hrabiego Potockiego.

Dzień później, 25 października w godzinach 21:30-22:30 w programie „Strefa literatury” Magdalena Miecznicka porozmawia z amerykańskim pisarzem i eseistą Jonathanem Franzenem.

A 26 października w audycjach „Poranek Dwójki” i „Wybieram Dwójkę” Katarzyna Hagmajer-Kwiatek podsumuje krakowskie Targi Książki i Festiwal oraz opowie o przyznawanych podczas imprezy nagrodach: poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej oraz dwóch nowych – im. Josepha Conrada oraz im. Witolda Gombrowicza.

Patronem medialnym Festiwalu Conrada jest również radiowa Trójka.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *