Polsat i RMF FM ze wspólnym festiwalem na zakończenie wakacji

27 i 28 sierpnia 2016 roku kielecki amfiteatr Kadzielnia będzie gościł plejadę gwiazd muzyki i kabaretu. Podczas „Festiwalu Magiczne zakończenie wakacji z Polsatem i RMF FM” widzowie na żywo i ci przed telewizorami będą mogli posłuchać najgorętszych przebojów lata, oraz pośmiać się ze skeczy i piosenek najlepszych artystów sceny kabaretowej.

W sobotę, 27 sierpnia, w pierwszy dzień Festiwalu, na scenie amfiteatru Kadzielnia już po raz czwarty w historii zobaczymy Świętokrzyską Galę Kabaretową. Największe kabaretowe hity lata 2016 oraz specjalnie przygotowane na tę okazje premierowe skecze, gwiazdy, których obecność gwarantuje doskonałą zabawę – oto, co czeka widzów pierwszego dnia Festiwalu. Na scenie pojawią się jak zwykle niezawodni Paranienormalni z kultową „Mariolką”. Najzabawniejsze skecze przygotują Kabaret Moralnego Niepokoju, Formacja Chatelet, Kabaret pod Wyrwigroszem oraz Nowaki. Zabawne scenki z polskich plaż i zatłoczonych kurortów przedstawią Kabaret na Koniec Świata, Kabaret K2, Kabaret z Konopi, a Kabaret Skeczów Męczących opowie co przydarzyło się im w czasie wakacyjnych wojaży. Hitowe monologi kończących się wakacji zaserwują widzom również kabaretowi specjaliści od występów solo – Marcin Daniec, Jerzy Kryszak i Andrzej Poniedzielski. O niecodzienną oprawę muzyczną wieczoru zadba zespół The Jobers, a całość poprowadzi jedyny w swoim rodzaju kwintet, czyli Kabaret Skeczów Męczących oraz Paulina Sykut – Jeżyna.

W niedzielę, 28 sierpnia, drugiego dnia Festiwalu, sceną zawładną wykonawcy największych hitów lata 2016. Radio RMF FM od kilku lat na swojej antenie organizuje plebiscyt na muzyczny przebój wakacji. W tym roku wspólnie z Polsatem widzowie podczas koncertu będą mogli wziąć udział w zupełnie nowej formie tej zabawy. W koncercie – konkursie pojawią się polscy i zagraniczni wykonawcy największych wakacyjnych przebojów. Sięgnąć po tytuł Przeboju Lata 2016 nie będzie łatwo, bo wśród artystów pojawią się takie gwiazdy jak Sylwia Grzeszczak z piosenką „Tamta dziewczyna”, która od 10 tygodni świetnie radzi sobie na POPliście RMF FM, aż ośmiokrotnie plasując się na pierwszym miejscu. W koncercie zobaczymy także mistrzów folkowej zabawy spod znaku Eneja z ich nową piosenką „Może będzie lepiej”, oraz chór Sound’n’Grace z hitem „Sens”, wciąż obecnym na radiowych listach przebojów. W niedzielnym koncercie usłyszymy także Natalię Schroeder i jej „Lustra”, które mają na Youtube już ponad 7 milionów wyświetleń, oraz cieszącego się ogromną rzeszą fanek Antka Smykiewicza z nową wakacyjną piosenką „Jak sen”. Na scenie kieleckiej Kadzielni, nie zabraknie także rockmanów, którzy niedawno na Polsat SuperHit Festiwal 2016 świętowali swoje 30-lecie, czyli IRY, która wykona swój ostatni hit „Powtarzaj to”. Inny letni rockowy hit „Zaklęty krąg” wykonają Cugowscy, czyli Piotr i Wojciech z zespołu Bracia wraz z ojcem, charyzmatycznym wokalistą Budki Suflera Krzysztofem Cugowskim. Gwiazdą niedzielnego koncertu będzie również Margaret, której piosenka „Cool Me Down”, świetnie radziła sobie na radiowych listach przebojów wiosną. Widzowie usłyszą także przebój „Swoje szczęście znam” wracającego na szczyt Feel’a. O tytuł Przeboju Lata 2016 powalczą również zespół BeMy z piosenką „Oxygen”, oraz C-Bool, czyli polski DJ, twórca muzyki klubowej, Grzegorz Cebula z hitem „Never Go Away”, który na Youtube może pochwalić się już niemal czternastoma milionami wyświetleń. W niedzielnym koncercie na scenie pojawią się także dwaj artyści zagraniczni: kataloński wokalista Alvaro Soler, znany chociażby z przeboju „Agosto”, oraz Szwed Mans Zelmerlow, którego piosenka „Fire In The Rain” pojawiła się niedawno na radiowych listach przebojów.

Gościem specjalnym ostatniego dnia festiwalu będzie obchodząca w tym roku jubileusz 20 – lecia pracy artystycznej Anita Lipnicka. Wokalistka, która zadebiutowała w 1993 roku z Varius Manx, zaśpiewa swój największy przebój z czasów współpracy z zespołem – „Piosenkę księżycową” oraz nowy utwór „Ptasiek”. Niedzielny koncert poprowadzą dziennikarz RMF-u Kamil Baleja, Maciek Rock oraz… Paranienormalni.

Festiwal – Magiczne zakończenie wakacji z Polsatem i RMF FM – 27 i 28 sierpnia, o godzinie 20:00 tylko w Polsacie.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *