Polsat Show, Polsat Vita i Polsat Evo trafią na MUX-8?

Telewizja POLSAT w złożonych w KRRiT wnioskach koncesyjnych na kanały Polsat Show, Polsat Vita i Polsat Evo na multipleks ósmy (MUX-8) Naziemnej Telewizji Cyfrowej zobowiązała się do przygotowywania wszystkich nadawanych audycji w sposób umożliwiający ich odbiór przez osoby z dysfunkcją wzroku i osób z dysfunkcją słuchu. Oznacza to, że jako pierwszy i jedyny nadawca w Polsce podejmuje zobowiązanie o wiele wykraczające poza wymagania prawne Unii Europejskiej i Polski.

Telewizja POLSAT jako pierwszy i jedyny nadawca w Polsce zapewni, że wszystkie audycje w kanałach nadawanych na MUX-8, będą w całości nadawane z udogodnieniami dla osób z dysfunkcją wzroku i osób z dysfunkcją słuchu. Telewizja POLSAT zadeklarowała również bardzo wysoki udział produkcji polskich i europejskich znacznie powyżej ustawowego progu – „Widzowie najchętniej oglądają nasze polskie produkcje” – mówi Maciej Stec, Członek Zarządu Telewizji POLSAT.

Telewizja POLSAT zadeklarowała również w swoich wnioskach bardzo wysoki udział audycji polskich i europejskich oraz pełną różnorodność programową (kilkanaście kategorii programowych) w konkursie na MUX-8.

Widzowie najchętniej oglądają nasze polskie produkcje – mówi Maciej Stec, Członek Zarządu Telewizji POLSAT.

Telewizja POLSAT zapewnia, że jest gotowa przygotować ofertę programową, na którą będą składały się zarówno seriale, filmy dokumentalne, reportaże, audycje publicystyczne, programy przyrodnicze, popularno-naukowe, edukacyjne czy rozrywkowe. Wszystkie na najwyższym poziomie programowym i zrealizowane przy użyciu najlepszych technologii telewizyjnych.

Posiadane przez nas kompetencje – wiedza o rynku i preferencjach widzów oraz zasoby – w tym finansowe, pozwolą nam przygotować bardzo atrakcyjną propozycję programową nowych kanałów cyfrowej telewizji naziemnej zorientowaną na produkcję polską – mówi Maciej Stec, Członek Zarządu Telewizji POLSAT.

Telewizja POLSAT planuje rozwijać produkcję własną oraz współpracę z innymi producentami telewizyjnymi. Do swoich programów Telewizja POLSAT będzie chciała zaprosić – w zależności od tematyki – ekspertów i pasjonatów w danych dziedzinach, w tym. np. reprezentantów nauki, sportu, techniki, medycyny, znawców zdrowia i zdrowego żywienia, czy nowoczesnych technologii.

Oferta Telewizji POLSAT ma być uniwersalna, ale jednocześnie przygotowana i przekazana widzom w sposób dla nich atrakcyjny i interesujący, uwzględniający wyzwania telewizji XXI wieku. Telewizja POLSAT planuje więc postawić również na interaktywność programów, tak aby połączyć walory nowoczesnej telewizji i internetu. Dzięki temu oferta będzie miała szansę przyciągnąć również młodszą widownię.

Na decyzję Telewizji POLSAT o wystartowaniu w konkursie na MUX-8 wpłynęły również wyniki badania preferencji widowni dotyczące zapotrzebowania publiczności na ofertę poszczególnych nadawców.

Źródło: Telewizja POLSAT

One Comment on “Polsat Show, Polsat Vita i Polsat Evo trafią na MUX-8?”

  1. NIE dla TV Polsat w MUX 8 !! Dzięki nim mamy takie spektakle w DVB-T jak ATM Rozrywka, Polsat Sport News i TV 6. Nie chcemy więcej badziewia!! Chcemy nowych nadawców jak Discovery, A+E, Agora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *