Polsat Sopot Festival 2014 w sierpniu w Polsacie (grafika)

Polsat Sopot Festival 2014 pod tą nową nazwą, nawiązującą do tradycji wielkich sopockich festiwali, odbędzie się najbliższa edycja tego muzycznego wydarzenia. Na scenie Opery Leśnej zobaczymy największe i najważniejsze polskie gwiazdy lat 90-tych. Jubileusz 25-lecia obchodzić będą Elektryczne Gitary, a 20 lat na scenie świętować będzie Justyna Steczkowska. Gwiazdą zagraniczną festiwalu będzie Garou. Młode, najpopularniejsze gwiazdy portalu Muzodajnia.pl, pojawią się w koncercie „Muzodajnia Gwiazd”.

22 sierpnia – pierwszy festiwalowy wieczór rozpocznie się koncertem Garou – gwiazdy światowego formatu, którego utwór „Belle” z musicalu „Dzwonnik z Notre Dame” został okrzyknięty najpiękniejszą piosenką 50-lecia w plebiscycie słuchaczy niemieckiego radia RTL. Choć wciąż koncertuje, nie znosi podróży i lotnisk, ale taka jest cena popularności. Pierwszą gitarę otrzymał od ojca w wieku 3 lat. Od tego momentu muzyka jest jego wielką pasją i miłością, ale obecność na światowych scenach to dzieło przypadkowego występu w barze. Swoje największe przeboje wyśpiewał po francusku, który jego zdaniem jest językiem kompletnym, pełnym, bogatszym i idealnym do wyrażania emocji i uczuć. To właśnie takie największe hity jak „Gitan”, „Seul” czy „Reviens” usłyszymy w jego koncercie. Garou wykona również premierowo piosenkę w duecie z Paullą, laureatką nagród publiczności i dziennikarzy podczas Sopot TOPtrendy Festiwal 2010.

Drugim koncertem tego wieczoru będą „Słodkie lata 90.”, które wprowadzą publiczność i widzów w klimat pierwszych lat wolności, koncertów plenerowych, flanelowych koszul w kratę, glanów, łóżek polowych i kupieckich szczęk – stałego elementu krajobrazu i trampoliny przedsiębiorczości dla tamtego pokolenia Polaków. Piosenki, które wtedy powstały są wciąż ważne, brzmią świetnie i wcale się nie zestarzały w przeciwieństwie do pierwszych telefonów komórkowych. W koncercie swoje największe hity „Słodkich lat 90.” zaśpiewają m.in. Hey – „Moja i Twoja nadzieja” oraz „Teksańskiego”, Elektryczne Gitary wykonają niepoprawny „Dzieci wybiegły”, a zespół Wilki opowie „O sobie samym”. IRA wyśpiewa koleją ważną piosenkę lat 90-tych – „Nadzieję”, a Stanisław Soyka przypomni subtelny przebój „Cud niepamięci”. Na scenie pojawi się również najbardziej rozpoznawalny duet lat 90-tych: Robert Chojnacki i Andrzej Piaseczny, który zabierze widzów „Prawie do nieba”, grupa Golden Life wykona przebój „Helikopter”, a Rotary swój wielki hit „Na jednej z dzikich plaż”. W koncercie zaśpiewa także zdobywczyni Bursztynowego Słowika z roku 1995 – Kasia Kowalska, która wykona m.in. swój przebój „Jak rzecz”. Na scenie pojawi się również ojciec polskiego hip – hopu Liroy. W koncercie usłyszymy też artystów zagranicznych, a wśród nich Dr Albana i jego „It’s My Life” oraz holenderską grupę Vengaboys, których piosenki kojarzą się z latem, słońcem i dobrą zabawą.

W sobotę 23 sierpnia na scenie Opery Leśnej wraz z publicznością i widzami swój jubileusz 25-lecia będą obchodzić Elektryczne Gitary – jeden z najpopularniejszych zespołów lat 90. Członkowie grupy obdarzeni wyjątkowym poczuciem humoru i dużą dawką autoironii, z wdziękiem połączyli proste melodyjne rockowe riffy z zabawnymi tekstami. Właśnie teksty autorstwa wokalisty i gitarzysty Kuby Sienkiewicza, prywatnie lekarza neurologa, nadały zespołowi indywidualnego charakteru, choć ich autor przyznaje: „Łudzę się, że publiczność […] nie buduje na tych piosenkach swego światopoglądu”. Na czym więc polega sukces Elektrycznych Gitar? W ich przebojach każdy znajdzie miejsce do własnych skojarzeń i interpretacji, a poza tym dobrze się je śpiewa. Elektryczne Gitary swoje występy ubarwiają w nietypowy sposób: „Moja autorska koncepcja to abstrakcyjne komunikaty do widowni, złote myśli, pytania z estrady i życzenia imieninowe” – przyznaje Kuba Sienkiewicz, co z połączeniu z ich przebojami daje nieco abstrakcyjny efekt. Przekona się o tym sopocka publiczność wykonując z zespołem m. in. takie hity jak: „Jestem z miasta”, „Noś długie włosy”, „Kiler”, „Co ty tutaj robisz” czy „To koniec”.

Kolejnym wydarzeniem w drugim dniu festiwalu, 23 sierpnia będzie koncert „Muzodajnia Gwiazd”. W koncercie wystąpią artyści, których przeboje były najchętniej kupowanymi utworami w serwisie Muzodajnia.pl. W tym roku wśród nich znaleźli się m.in. Lemon, Ewelina Lisowska, Ewa Farna, Mrozu, Sylwia Grzeszczak, Bracia, Grzegorz Hyży oraz Honorata „Honey” Skarbek, która otrzyma Złotą Płytę za wysoką sprzedaż swojego ostatniego albumu „Million”. W koncercie pojawią się również zagraniczne gwiazdy muzyki tanecznej: Mario Bischin, Remady i Oceana, oraz niemiecki zespół Elaiza, który wystąpił podczas tegorocznego finału Eurowizji.

Sobotni wieczór zakończy powrót do lat 90-tych. Swój jubileusz 20 lat na scenie będzie świętowała Justyna Steczkowska. Ikona mody, kwintesencja stylu i kobiecości, od lat niezmiennie na topie, przyciąga uwagę widzów i dziennikarzy. Prywatnie wspaniała matka, na scenie intrygująca artystka zachwyca ciepłą barwą i niemal czterooktawową skalą głosu. W koncercie Justyna Steczkowska zaśpiewa swoje największe hity m.in: „Dziewczynę Szamana”, który to album zyskał status podwójnej platyny sprzedając się w nakładzie ponad 350 tysięcy egzemplarzy, „Boskie Buenos” z repertuaru Maanamu, czy przebój „Oko za oko, słowo za słowo”.

polsatsopotfestival

Źródło: Telewizja POLSAT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *