Polsat z prawami do międzynarodowych rozgrywek siatkarskich przez kolejne 7 lat

Wielka światowa siatkówka w reprezentacyjnym wydaniu tylko w Telewizji Polsat. Na mocy umowy zawartej między stacją, a Międzynarodową Federacją Piłki Siatkowej – FIVB, Telewizja Polsat przez najbliższych 7 lat będzie transmitowała najważniejszej siatkarskie wydarzenia o randze międzynarodowej. Stacja i kanały sportowe do końca sezonu 2024 roku pokażą 1500 meczów na najwyższym reprezentacyjnym poziomie, m.in. będą transmitować nowe rozgrywki: Siatkarską Ligę Narodów oraz Challenger Cup. Polscy kibice zobaczą również mecze reprezentacji Polski mężczyzn i kobiet w Mistrzostwach Świata w 2022 roku, Pucharu Świata w latach 2019 i 2023 oraz w turniejach kwalifikacyjnych do Igrzysk Olimpijskich w 2020 i 2024 roku. Ta umowa to przedłużenia i zacieśnienie współpracy pomiędzy FIVB i Telewizją Polsat.

Śledź szczegóły w PROGRAMIE TV

Nabycie nowych praw do siatkarskich wydarzeń to dla kibiców siatkówki, którą Telewizja Polsat promuje i wspiera od momentu swojego powstania, bardzo dobra wiadomość. Kanały sportowe grupy Polsat już dziś transmitują najważniejsze siatkarskie rozgrywki zarówno w Polsce – Plus Liga, Liga Siatkówki Kobiet, Puchar Polski, jak i na świecie – Klubowe Mistrzostwa Świata, Puchar Świata, mecze Mistrzostw Świata i Europy, Liga Światowa, FIVB World Grand Prix. To właśnie te ostatnie rozgrywki zastąpi nowa – Siatkarska Liga Narodów oraz Challenger Cup.

Mecze nowych rozgrywek – Siatkarskiej Ligi Narodów kibice będą mogli oglądać na sportowych antenach grupy Polsat już od 15 maja do 8 lipca br. Final Six z udziałem sześciu najlepszych drużyn odbędzie między 4 a 8 lipca w przypadku reprezentacji męskich i między 27 czerwca a 1 lipca w przypadku kobiet.

Pakiet nabytych praw obejmuje następujące imprezy:
– Siatkarską Ligę Narodów (która zastąpi Ligę Światową mężczyzn i World Grand Prix kobiet) – w sumie aż 130 spotkań w sezonie w nowej jakości technologicznej i realizacyjnej
– turnieje kwalifikacyjne do Siatkarskiej Ligi Narodów – Challenger Cup
– turnieje kwalifikacyjne do Igrzysk Olimpijskich 2020 i 2024
– Mistrzostwa Świata mężczyzn i kobiet 2022
– Puchar Świata 2019 i 2023

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *