Polska – Holandia z komentarzem „Izaka” w sport.tvp.pl

Telewizja Polska przygotowała niespodziankę dla internautów – mecz piłkarski Polska – Holandia będzie można oglądać na stronie sport.tvp.pl wybierając komentarz. Obok tradycyjnego przekazu i relacji Dariusza Szpakowskiego będzie można wybrać alternatywny przekaz. To wydarzenie komentować będzie, wraz z Maciejem Iwańskim, Piotr „Izak” Skowyrski.

Znany komentator internetowy, specjalizujący się w „Counter-Strike’u”, przygodę z tą grą rozpoczął od rywalizacji ze znajomymi. Później zaczął jeździć na turnieje i z czasem wygrywać nagrody. Po kilku latach postanowił skupić się na opisywaniu meczów. „Izak” połączył swoją pasję do gier i komentowania, tworząc kanały w serwisach takich jak Twitch, czy YouTube, gdzie codziennie oglądają go setki tysięcy osób, a także stronę internetową – www.izaktv.pl, która stała się jednym z najważniejszych miejsc polskiego e-sportu. Teraz spróbuje swoich sił w meczu piłkarskim, na stronie sport.tvp.pl, 1 czerwca o godzinie 20:30.

Gdy byłem jeszcze kilkuletnim chłopcem, zacząłem się interesować piłką nożną i oglądaniem jej w telewizji. Po raz pierwszy pomyślałem wtedy, że komentator sportowy to ciekawy zawód. Z jednej strony piłkarze pracują nad widowiskiem spotkania, z drugiej to komentator tworzy emocje i atmosferę wokół meczu. Komentowanie meczów „CS:GO” daje mi pewną namiastkę spełniania marzeń z dzieciństwa – przyznaje „Izak”.

Mecz Polska – Holandia będzie można obejrzeć także w TVP1 HD (studio od godziny 20:30) i TVP Sport (od godziny 20:05), z komentarzem Dariusza Szpakowskiego i Andrzeja Juskowiaka. Studio poprowadzi Jacek Kurowski, a jego gośćmi będą: Paweł Janas i Marcin Żewłakow. Na stronie sport.tvp.pl kibice będą mieli możliwość wyboru komentatora meczu Polska – Holandia.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *