Popławska, Pławiak i Bonaszewski w obsadzie serialu „Pakt”

Magdalena Popławska dołączyła do obsady drugiego sezonu serialu HBO „Pakt”. Wraz z nią na planie pojawili się również Filip Pławiak i powracający w roli premiera Mariusz Bonaszewski. W roli głównej występuje Marcin Dorociński, a reżyseruje Leszek Dawid. Autorem zdjęć jest Paweł Flis. Premiera serialu odbędzie się jesienią tego roku.

Jedną z głównych ról nowego sezonu serialu HBO „Pakt” zagra Magdalena Popławska (seriale HBO „Wataha”, „Bez tajemnic”). Aktorka wcieli się w postać Anny Wagner – prezydentki Bytomia, młodej, ideowej polityczki ze Śląska.

Drugi sezon zaczynamy na Śląsku i bardzo się z tego cieszę, bo stąd pochodzę. Jestem fanką pierwszego sezonu „Paktu”, ale drugi sezon to już zupełnie nowa historia. Wchodzimy tu mocno w political fiction – mówi Magdalena Popławska. – Anna to silna postać, kobieca, pewna siebie i ambitna, a jednocześnie pełna zapału i ideałów, które zamierza wcielać w życie.

Filip Pławiak, znany ze znakomitej roli w „Czerwonym pająku”, pojawia się jako asystent Anny. Postać premiera kreowana przez Mariusza Bonaszewskiego to jedna z nielicznych powracających postaci serialu.

Drugi sezon „Paktu” powstaje na podstawie oryginalnego polskiego scenariusza, którego autorami są Marcin Kubawski, Jarosław Kamiński, Andrzej Gołda i Maciej Kubicki. Reżyseruje Leszek Dawid („Jesteś bogiem”, „Ki”), a autorem zdjęć jest Paweł Flis („Demon”, „Chrzest”, „Pakt” – I sezon). Producentami ze strony HBO Polska są Izabela Łopuch (executive producer) i Anna Nagler. Producentem nadzorującym z ramienia HBO Europe jest Johnathan Young, a producentami ze strony Telemark – Anna Kępińska i Maciej Kubicki.

Premiera sześcioodcinkowego drugiego sezonu serialu „Pakt” została zaplanowana na jesień tego roku. Akcja serialu dzieje się w Warszawie oraz na Śląsku. Rozpoczęte w kwietniu zdjęcia potrwają do lipca.

Źródło: HBO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *