Polska premiera filmu „Miłość na Mazurach” w Romance TV

14 listopada o godz. 22:00 widzowie Romance TV zobaczą premierę polsko-niemieckiej produkcji „Miłość na Mazurach”. Film opowiada o losach Polki i Niemca, które niespodziewanie się splatają. Na ekranie zobaczymy znanych polskich aktorów m.in. Marka Włodarczyka, Zofię Czerwińską, Katarzynę Borek i Aleksandrę Woźniak.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału Romance TV

Polsko-niemiecka produkcja

„Miłość na Mazurach” (niem. Verliebt in Masuren) to najnowszy film fabularny, będący koprodukcją ARD/ Ziegler Film oraz Romance TV, gdzie większość scen zrealizowano na terenie Polski. Jego reżyserem jest Bruno Grass, syn sławnego pisarza Güntera Grassa. W rolach głównych wystąpili: Lina Wendel oraz Hans-Uwe Bauer, natomiast wśród polskich gwiazd zobaczymy Marka Włodarczyka, Zofię Czerwińską, Kasię Borek, Izę Kałę oraz Aleksandrę Woźniak.

Niemiecka premiera filmu miała miejsce we wrześniu. W Polsce obraz zobaczą po raz pierwszy widzowie Romance TV 14 listopada, jednak jego fragmenty można było obejrzeć już podczas tegorocznych targów World Travel Show. W ramach prezentacji, przygotowanej na scenie głównej, odbyły się również rozmowy z aktorami, m.in. Markiem Włodarczykiem, Aleksandrą Woźniak, Klaudiuszem Kaufmannem i Kasią Borek. Opowiedzieli oni o fabule, romantycznych wątkach oraz pracy na planie „Miłości na Mazurach”.

Miłość na Mazurach

Film przedstawia wzruszającą historię Polki, Róży oraz Kurta – Niemca urodzonego przed wojną na terenie dzisiejszych Mazur, który żywi urazę zarówno do Polski, jak i Polaków… Mężczyzna, wiekowy kapitan żeglugi, podczas rejsu jachtem ulega wypadkowi. Ta sytuacja wymusza na nim zatrudnienie opiekunki. Trudny charakter Kurta sprawia, że żadna z pań nie jest w stanie wytrzymać z nim dłużej. Ostatnią szansą jest pochodząca z Mazur Róża, która mimo wątpliwości przyjmuje ofertę pracy i przyjeżdża do Hamburga, zająć się nowym podopiecznym. Zależy jej głównie na podreperowaniu rodzinnego budżetu i zdobyciu funduszy na przebudowę domu. Zarówno Kurt jak i Róża są uparci i niechętnie przyjmują jakiekolwiek rady od innych. Gdy uzgodniony wcześniej okres zatrudnienia mija, kobieta postanawia wrócić do Polski. Oferuje jednak Kurtowi, by pojechał z nią, w przeciwnym razie zostanie bez opieki. Mężczyzna postawiony przed takim wyborem przystaje na propozycję i razem udają się na Mazury. Czy Kurt zapomni o dawnych żalach i odkryje krainę swojej młodości na nowo?

Bardzo się cieszę, że Romance TV został koproducentem filmu „Miłość na Mazurach”, który już 14 listopada zagości na naszej antenie. Jest to wyjątkowa propozycja z plejadą gwiazd polskiegoi niemieckiego kina. Jestem przekonany, że przedstawiona, niebanalna historia, przypadnie widzom do gustu! – mówi Krzysztof Mikulski, dyrektor zarządzający Romance TV Polska.

„Miłość na Mazurach” – premiera: 14 listopada o godz. 22:00.

Źródło: Romance TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *