Polska premiera serialu „Follow” na 13 Ulicy

Wielkimi krokami zbliża się polska premiera uznanego przez krytyków serialu sensacyjnego „Follow”. Sześcioodcinkowa francuska produkcja przybywa do Polski zza oceanu zaledwie kilka miesięcy po triumfie na Festival De La Fiction w La Rochelle, gdzie została okrzyknięta najlepszym serialem 2023 roku. Polska premiera „Follow” odbędzie się już w niedzielę 9 marca o 22:00 na 13 Ulicy.

Sprawdź godziny emisji serialu „Follow” w PROGRAMIE TV

Komenda Głównej Policji w Paryżu pragnie zmodernizować swój wizerunek. W tym celu do działu komunikacji dołącza Léna, 28-letnia community managerka, której angaż zbiega się czasowo z trwającym w stolicy śledztwem ws. seryjnego mordercy. Dochodzenie prowadzące przez nadinspektor Agathe Ruffin wykazuje, że zabójca korzysta z mediów społecznościowych w celu zdestabilizowania działań policji, co szybko przykuwa uwagę nowo zatrudnionej Lény. Napędzana adrenaliną kobieta rozpoczyna niebezpieczną grę i podejmuje z mordercą kontakt internetowy. Lecz czy Lénie uda się uwolnić z uścisku zagadkowego przestępcy zanim tkana przez niego sieć zaciśnie się na kolejnej ofierze?

W główną postać Leny wcieliła się Marie Colomb („Magnetyczni”, „Laëtitia”), a w pozostałych rolach znaleźli się: Marilyne Canto (laureatka Cezara za film krótkometrażowy „Fais de beaux rêves”) jako nadinspektor Agathe Ruffin, a także Vincent Heneine („Zbrodnia od kuchni”, „Alias”), Daniel Njo Lobé („Marseille”), Philypa Phoenix („Balthazar”, „Osmosis”), Oscar Copp („Biały raj”), Aida Asgharzadeh („Agentka specjalnej troski”), Jean-Michel Lahmi („Niepodobni”) oraz Arthur Mazet („Elle”).

Za produkcję „Follow” odpowiada Bonne Pioche Story (Victoire d’Aboville), a scenariusz napisali: Sophie Dab, Florian Spitzer, Blanche Bigot oraz Delphine Chouraqui. Reżyserem całości jest Louis Farge, odpowiedzialny m.in. za również emitowaną na 13 Ulicy „Zbrodnię od kuchni”. Francuską i międzynarodową dystrybucją serialu zajmuje się Federation Studios.

Sprawdź ofertę kanału 13 Ulica w PROGRAMIE TV

Premiera „Follow” już 9 marca o 22:00 na 13 Ulicy. Nowe odcinki emitowane będą co sobotę o tej samej porze.

Źródło: NBCUniversal International Networks & Direct-to-Consumer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *