„Polska się zmienia” na kanale National Geographic

Gdzie wdrożono innowacyjną technologię umożliwiającą szybkie diagnozowanie raka piersi? Jaka firma opracowała rewolucyjną metodę pozyskiwania pełnowartościowego białka z pozostałości z tłoczenia rzepaku na olej? Kto wymyślił sposób na wyposażenie klasycznych zegarków w funkcje dostępne dotąd jedynie w smartwatchach? Za tym wszystkim stoją polscy przedsiębiorcy, którzy dzięki Funduszom Europejskim, Funduszom norweskim i EOG czy programom Komisji Europejskiej mogą realizować nawet najbardziej odważne pomysły. Kanał National Geographic wspólnie z Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju przygotował cykl filmów obrazujących, jak dużo dzieje się w naszym kraju.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału National Geographic

Seria „Polska się zmienia” to dziewięć krótkich filmów o osobach, firmach i instytucjach realizujących swoje cele i pasje z wykorzystaniem programów wsparcia finansowanych przez Unię Europejską oraz państwa EFTA:Islandię, Liechtenstein i Norwegię. W każdym przypadku zaczęło się od pomysłu, który połączony z konsekwencją, ciężką pracą i środkami na jego realizację zaowocował wyjątkowym – nie tylko w skali kraju – produktem, niecodzienną inicjatywą czy przełomową technologią.

Nikt nie ma wątpliwości, że na naszych oczach Polska ulega przemianom, choć często nie zdajemy sobie sprawy, jak przełomowe i wyjątkowe są to zmiany. W serii „Polska się zmienia” na antenie National Geographic prezentujemy osoby, instytucje i przedsiębiorstwa, które łączy jedno – nie boją się odważnie realizować swoich pasji i celów, czego efektem są unikatowe – również w skali światowej – wynalazki, technologie czy inicjatywy. Liczymy na to, że przedstawione historie będą źródłem inspiracji dla innych – mówi Edyta Pytlewska-Mele, Programming and Acquisition Director Central Europe w FOX Networks Group.

Jerzy Kwieciński, Minister Inwestycji i Rozwoju, dodaje: – Jesteśmy bardzo pomysłowym i przedsiębiorczym narodem. Wybrane pomysły, które prezentujemy w audycjach, pokazują, jak bardzo wyjątkowe projekty powstają, gdy spotkają się świetny pomysł i fundusze na jego realizację.

W każdym z dziewięciu odcinków prezentowane są po dwie wyjątkowe inicjatywy z dziedziny: infrastruktury, kultury, przemian na Śląsku, startupów, zdrowia, ochrony środowiska, elektromobilności, energetyki i innowacyjności. Różnorodność projektów zaprezentowanych przez National Geographic doskonale pokazuje niezwykłe tempo, w jakim zmieniła się Polska od czasu akcesji do Unii Europejskiej 15 lat temu.

„Polska się zmienia” – premiery w poniedziałki od 30 września o godz. 21:55 na kanale National Geographic.

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *