Polska-Ukraina w TVP1/HD: sportowe wydarzenie wiosny

To będzie sportowe wydarzenie wiosny. W piątek 22 marca w meczu eliminacji piłkarskich Mistrzostw Świata Brazylia 2014 reprezentacja Polski na Stadionie Narodowym w Warszawie zmierzy się z Ukrainą. Cztery dni później kadra Waldemara Fornalika zagra z San Marino. Transmisje z obu meczów od godziny 20:25 w TVP1/TVP1 HD.

Spotkanie ze współorganizatorem EURO 2012 – Ukrainą jest bardzo ważne dla „biało-czerwonych”. Tylko dzięki wygranej z trudnym przeciwnikiem reprezentacja Polski będzie miała w tabeli po 4 meczach 8 punktów i realnie liczyć się w walce o awans. Czy jednak Robert Lewandowski, Kuba Błaszczykowski, Artur Boruc i ich koledzy będą w stanie pokonać Ukrainę, która w wyjazdowym jesiennym spotkaniu omal nie wygrała z Anglią (ostatecznie padł remis 1:1)? Zupełnie inne oczekiwania są co do spotkania z San Marino – inny wynik niż zwycięstwo Polski na Stadionie Narodowym będzie sensacją.

Mecze ze Stadionu Narodowego w Warszawie skomentuje Dariusz Szpakowski wraz z byłym reprezentantem Polski, królem strzelców turnieju olimpijskiego w Barcelonie, gdzie Polska wywalczyła srebrny medal – Andrzejem Juskowiakiem. Studio – także zlokalizowane na największej arenie EURO 2012 w naszym kraju – poprowadzi Jacek Kurowski. Wśród jego gości będą: Jerzy Dudek i Marcin Żewłakow – byli reprezentanci Polski oraz Jerzy Engel – były selekcjoner kadry. Reporterami będą: Rafał Patyra i Szymon Borczuch, a będzie ich wspierać kolejny były „kadrowicz”, Wojciech Kowalewski.

Plan transmisji:

Piątek (22 marca)
Polska – Ukraina,  godzina 20:25, TVP1/HD

Wtorek (26 marca)
Polska – San Marino,  godzina 20:25, TVP1/HD

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *