Polski serial „W moim domu straszy” na CI Polsat

Firma medialna A+E Networks realizuje nowy serial poświęcony zjawiskom paranormalnym „W moim domu straszy”, który już w środę, 19 października 2016 roku, zadebiutuje na antenie telewizji Crime+Investigation Polsat (CI Polsat). To pierwsza lokalna produkcja kanału poświęcona tematyce zjawisk nadprzyrodzonych. Partnerem redakcyjnym programu jest Super Express.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym CI Polsat

Często można spotkać się ze stwierdzeniem, że dom „ma duszę”. Czasami jednak zdarza się, że w domu jest o tę jedną lub dwie dusze za dużo. Bohaterowie programu „W moim domu straszy” to ludzie różnych profesji, w różnym wieku, wywodzący się z różnych środowisk, których łączy jedno: doświadczyli istnienia zjawisk paranormalnych. Czasami doświadczali wizji, w innych przypadkach odczucia były wręcz fizyczne i pozostawiły po sobie trwały ślad. Mieszkańcy każdego z domów opowiadają, co im się przytrafiło a także poszukują odpowiedzi, dlaczego miejsca, w których się znaleźli, były nawiedzone.

To już czwarta seria lokalnie wyprodukowana przez kanał CI Polsat w ciągu ostatnich 2 lat. Partnerem redakcyjnym „W moim domu straszy” jest dziennik Super Express. Marcin Kowalczyk, zastępca redaktora naczelnego, w każdym odcinku wprowadza widzów w świat zjawisk niewyjaśnionych. Dodatkowo na zlecenie telewizji CI Polsat instytut badawczy SW Research przygotował badanie „Zjawiska nadprzyrodzone oczami Polaków” – pierwsza tego typu analiza w Polsce. Premierze serialu towarzyszy kampania marketingowa obejmująca: prasę, oraz media społecznościowe.

To wyjątkowo ciekawy projekt, coś, czego jeszcze w polskiej telewizji nie było. Teoretycznie format, jakim jest paradokument, funkcjonuje u nas od dawna, ale w naszym wydaniu będzie wyglądał zupełnie inaczej. Mieliśmy świetną i bardzo sprawną ekipę na planie – tu wymienię Karola Czyża odpowiedzialnego za fantastyczne zdjęcia. Bardzo się cieszę, że każdy odcinek, każda z opowiadanych przez nas historii ma zupełnie inny klimat. Liczę na to, że widzowie będą z tej różnorodności zadowoleni – komentuje Wit Dziki, producent i reżyser serialu.

Z roku na rok produkujemy coraz więcej godzin lokalnych treści, a kanał Crime+Investigation od 3 lat jest pod tym względem liderem w swojej kategorii gatunkowej. Bardzo dobrze odbierają to także nasi widzowie, o czym świadczy wzrost oglądalności kanału o blisko 20% w tym roku. Obok programów kryminalnych, naszym silnym filarem są programy paranormalne. Wierzymy, że lokalne spojrzenie i na te kwestie spotka się z pozytywnym przyjęciem przez naszych najbardziej oddanych widzów – powiedziała Izabella Wiley, dyrektor generalna w A+E Networks Poland.

Za realizację „W moim domu straszy” odpowiada Wit Dziki, a ze strony A+E Networks Poland producentem nadzorującym jest Agnieszka Kubiak, head of content and marketing.

Premiera pierwszego odcinka „W moim domu straszy” odbędzie się w środę, 19 października o godzinie 22:00, na kanale Crime+Investigation Polsat (CI Polsat).

Źródło: A+E Networks Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *